| andradamariaroxana a întrebat:

Ca sa iti poti cumpara un telefon la abonament trebuie sa fii salariat?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Trebuie o adresa la care se poate trimite factura. Restul tine de constiinta ta. Daca poti plati sau nu.

| HLucian a răspuns (pentru darrio2007):

Avand in vedere usurinta cu care castiga companiile de genu' procesele in instanta...da, tine doar de constiinta fiecaruia laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Da, pentru ca-ti trebuie adevarinta de la servici.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum altfel poti dovedii ca ai cu ce platii abonamentul lunar, daca tu nu ai servici?

| HLucian a răspuns:

Da,trebuie sa dovedesti ca esti capabila sa platesti acel abonament lunar.

| andradamariaroxana explică (pentru HLucian):

laughing tin sa te anunt ca m-am interesat mai bine si nu, nu este necesar acest lucru.

| andradamariaroxana explică (pentru HLucian):

Am sunat aseara la Vodafone, la relatii cu clientii si mi s-a spus ca nu constituie o conditie necesara. Un permis de conducere este suficient. Nu stiu care este relevanta, dar asa mi s-a spus.