| RebecCa11 a întrebat:

Ca tot a venit vara, as vrea sa incerc o dieta, am 1.80 inaltime, 69/70 de kg si 15 ani big grin. Vreau sa slabesc in jur de 9/10 kg big grin... Problema e ca de doua saptamani mananc odata in zi (gen :un mar, 2 piersici, un ou fiert etc), beau 2 cani de cafea pe zi (Iacobs 3 in 1 milka, sau cafea cafea), tin sa precizez ca fac handball.
Dau Fundaaa celei mai bune diete big grin kiss
P.S: Nu stiu daca e buna categoria dar e cea mai accesata big grin!

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

Buna,
Cauta pistele de alergat din jurul stadioanelor nu alerga mult pe asflat sau pe suprafata dura.
Chestia cu diata. asta mai ales pentru ca esti sportiva in momentul in care termini dieta si dupa ce termini antrenamentele si mananci normal tot ce mamanci se pune... mai bine mannci de 5 ori pe zi in cantitati mici decat foarte putin...

Nu sunt antrenor... dar antrenorul meu personal asa imi spune am dat 15kg in 2 luni mancand de 5 ori pe zi + sala 3 ori pe sapt.

In functie de ceea ce iti doresti sa indeplinesti poti gasi exemple foarte bine explicate pentru tine ca sa iti atingi scopul.
Bafta