| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc urgent. A venit vara. Eu nu pot sa port tricouri scurte sau mulate. Am 1.63 inaltime si 56.7 kg.
Nu se vede foarte urat dar nu-mi place.
Am inceput din nou antrenament cu 15-30km de mers pe bicicleta vara.
Ny mananc foarte mult, sunt si multe alimente care nu-mi plac.
Fac plank cate 20-60 de sevunde pe zi.
Daca puteti da o dieta fara lactate, cafea, legume, peste,
Va rog. Intr-o saptamana vreau sa slabesc cel putin 7 kg.
O sa merg toata ziua pe bicicleta, o sa alerg, plank mai mult numai sa slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vulturul21 a răspuns:

Ai nevoie de cardio mult daca vrei ca intr-o saptamana sa slabesti cel putin 2-3 kg (e cam imposibil 7 kg intr-o saptamana). Alearga in jur de 1-2 ore pe zi cu pauze (gen alergi jumatate de ora si dupa iei o pauza de o ora doua). Cat despre alimentatie... imi pare rau sa te dezamagesc dar ai nevoie de antioxidanti si vitamine (astea fiind anorganice) daca vrei sa slabesti. O dieta cu 80% alimente de origine vegetala o sa scada cantitatea de tesut adipos si o sa intareasca tesutul muscular. Sper ca te-am ajutat. happy

| anonim_4396 explică (pentru vulturul21):

Da. Faza e ca mie nu-mi plac toate alimentele. Bine, ma multumesc cu cate 2-3 pe saptamana, dar macar sa slabesc. Iti multumesc pentru raspuns.
Dar cam ce tip de exercitii ar trebui sa slabesc la abdonem?
Acolo ma intereseaza cel mai mult.

| teletinflorin a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun că folosești YouTube, poți căuta acolo exact așa: Exerciții cardio băieți; sau Abs Exercises.