| LeonardRoller a întrebat:

Cam cand costa atunci cand trimiti un colet in alta tara? Italia spre exemplu?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu ce? Prin posta Romana: http://www.posta-romana.ro/......itare.html
Apasa pe acel rand scris cu albastru: "Tarife Colete Internaţionale sub 10 kg."
Mai si citeste pe acea pagina ce scrie.

| LeonardRoller explică (pentru Salontanul):

Dar exista si altfel de metode mai putin costisitoare pentru a trimite un colet in Italia?

| Salontanul a răspuns (pentru LeonardRoller):

Nu. Celelate poste practica tarife mult mai mari. Ar mai fi o solutie ce nu ti-o indic numai daca cunosti un sofer: sa mergi la un autocar, microbuz ce merge in Italia si s-o trimti pe un sofer cu care te intelegi la pret.,

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Posta romana nu e serioasa, suna la maty express ca merg bine sau DHL, fancourier

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de colet.

| miuuuuxd a răspuns:

De ce nu trimiti printr-un maxi-taxi care transporta persoane pana acolo? Te costa foarte putin.