| GulubuntzBudulush a întrebat:

Cam câte familii cu copii peste 7 ani de etnie română din mediul urban au mai puțin de un calculator într-o casă?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să ai un asemenea răspuns ar trebui să faci un sondaj pe un eșantion cu 1000 de familii, altfel este un răspuns din burtă.

| GulubuntzBudulush explică (pentru sadrian46):

Bine, insa de regula ar fi o lege buna daca i-am ajuta pe cei care au nevoie desigur daca ei vor sa fie ajutati sa se inscrie.

| Bizon95 a răspuns:

Statistic, nu stiu, dar iti pot spune experienta

am fost intr-o casa de tigani, doua camere, 7 oameni in aia mare, 5 oameni in aia mica, 4 caculatoare si un tv, CALCULATOARE VECHI dar mergeau, si jucau in draci FIFA si alte jocuri vechi de 10 ani

iar asta a fost cu vreo 7 ani in urma, nu am mai fost in nici o casa de tigani de atunci tongue

| GulubuntzBudulush explică (pentru Bizon95):

Am zid de etnie română nu de etnie roma tigani. Aia e clar ca fura. Si ma refeream la cei care nu au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatoarele simple sunt foarte ieftine in ziua de azi, oricine isi poate permite. Deci toti care isi doresc pot cumpara second. Insa in ziua de azi mai multi prefera telefoanele inteligente in locul Pc-ului.