| Alex_9605 a întrebat:

Cand calculatorul se afla in Stand By consuma curent?

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Mai putina decat atunci cand e in functioanre normala

Shin
| Shin a răspuns:

Da! Mult mai putin, dar consuma.
Numai bine, Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

Da ! Mult mai putin, dar consuma.
Numai bine, Shin.

| anonim a răspuns:

Ceea ce consuma in acel moment, este un curent infim.
@claw-acel curent nu este destinat ram-ului, ci procesorului.

| claudya a răspuns:

Consuma da foarte putin

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Consuma foarte putin cand este in stand by.

| valsulnorilor a răspuns:

Da! consuma curent atat timp cat sursa este pornita insa mult mai putin de cat atunci cand e in functiune. din acest motiv e bine ca atunci cand nu il folosim sa oprim alimentarea sursei cu curent electric.In acest fel evitam si arderea sursei in caz de socuri de curent9fluctuatii de tensiune).

| want2bMajestic a răspuns:

Bineinteles... oricum este recomandat ca pc sa ramana pe stand by decat sa il opresti...doar cand este furtuna afara trebuie scos din priza

| andi a răspuns:

Da

| claw_4117 a răspuns:

Extrem de putin, numai cat sa tina RAM-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gjhghg