| 393Dan a întrebat:

Cand cineva iti trimite o cerere de prietenie pe ŢPU, de ce factori depinde daca le dai accept?

Răspuns Câştigător
| Victor453 a răspuns:

Le adaug pe toti, le mai scriu si ma mai imprietinesc

| 393Dan explică (pentru Victor453):

Destept, destept.

| Victor453 a răspuns (pentru 393Dan):

))

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am bifat sa primeasca accept automat

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Bine ca stiu

| 393Dan explică (pentru Brigaela):

Hm, mersi, nu stiam ca este si asa optiune.

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Daca erai interesat de asta, desi nu inteleg de ce, puteai pur si simplu sa ma intrebi. Nu sunt secretoasa.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Ne intelegem prea bine ca sa fim prieteni

| Brigaela a răspuns (pentru 393Dan):

Este, in Setari cont. Poti stabili de la cine primesti mesaje (eu am bifat sa primesc de la toti userii), si ce sa se intample cu cererile de prietenie. Optiunea asta am cerut-o (si) eu. Intr-o vreme, aveam 5-6 cereri de prietenie in fiecare zi, daca nu intram 5 zile, pierdeam o ora sa le accept.

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Nici macar nu ne cunoastem.

| 393Dan explică (pentru Brigaela):

D-na popularitate ) Si da de mesaje primite de la toti userii, tin minte optiunea ca si eu am bifat-o. Dar voi verifica si cea de prietenie.

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Esti casatorita din pacate, las pe viata viitoare

| Brigaela a răspuns (pentru 393Dan):

Nu cred ca eu sunt populara. Dar am observat ca oamenii isi doresc sa fie prieteni cu cei din frunte. Eram pe primul loc in clasament (intamplator), mai bine de trei sferturi dintre cei care isi faceau cont imi dadeau cereri de prietenie. Din clipa in care am trecut pe locul 2 in clasament, numarul de cereri s-a redus la 10%. Deci nu erau cereri pentru mine, ci pentru cel de pe primul loc. Tot asa sunt oameni care se imprietenesc pe Facebook cu politicieni de la varful puterii, ziaristi proeminenti, actori celebri. De aia multi copii tin cu Steaua sau Dinamo, fiindca erau pe primul loc cand si-au stabilit ei preferintele.

| 393Dan explică (pentru Brigaela):

Tu calculezi si procentajul? laughing Si da inteleg ideea.

| Brigaela a răspuns (pentru 393Dan):

Sunt un pic control freak. laughing

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Tot de aia isi vand uni rinchiul pentru iphone teen

| RAY a răspuns (pentru Brigaela):

Suntem prieteni pe TPU in sf

| Kaℓi a răspuns:

La inceput cred ca am dat accept tuturor, dar au inceput sa ma deranjeze notificarile care vin de cate ori un "prieten" pune o intrebare. Am facut curatenie, in sensul ca am sters pe cei care nu au mai intrat de mult timp (probabil conturi facute doar pentru o intrebare) si acum dau accept doar dupa o scurta verificare a intrebarilor - raspunsurilor userului care imi trimite cerere.

Cred ca e vremea curateniei de toamna.

| RAY a răspuns:

Daca il cunosc, daca e o persoana sincera, serioasa, rationala, daca avem ceva in comun

| OldSoul a răspuns:

In ultimul timp dau accept doar utilizatorilor cu o oarecare vechime, care se implica aici.

Pana acum ceva timp acceptam orice cerere de prietenie, dar am observat ca unii nu mai frecventeaza pe aici asa ca am inceput sa fac curatenie in lista.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca vine o fata la mine si-mi spune ca ma vrea, in caz ca nu ma inhiba din motive fizice sau lipsuri intelectuale (gen X-ray-sau cum isi zice), i-o trag fara sa ma gandesc!
Daca pe traseu imi face vreo figura, ma duc la alta, si tot asa!
Acceptul unei prietenii implica si o anume compatibilitate! Daca acea potrivire se dovedeste a nu fi, se apasa pe butonul INTERZIS! Si Gata! Care e problema!
Unui om ii acord o sansa, si altii mie la fel!
Viata e scurta! Nu pierdem vremea!

| Superior a răspuns:

De absolut nici unul.

| deeeaqq a răspuns:

Mi se pare că am să accepte la toți automat, aşa că n-are rost să spun de ce factori depinde...

| ShaOfHatred a răspuns:

Ma uit la ei, si daca au un buton cu aprobare, apas pe el, daca nu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De niciunul, din moment ce nu dau 2 bani pe cererile astea.Le accept si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbesc deja cu el/ea in privat. Daca ne cunoastem putin si daca sunt interesat sa vorbesc in continuare. Daca nu, ciao ciao. Nu e Facebook aici. Nu tin jumate de site la prieteni si de fapt nu vorbesc cu 5 din ei.