| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Când credeți că va veni următorul război mondial și cine credeți că-l va câștiga?

Răspuns Câştigător
| andreiminion a răspuns:

Sa speram ca niciodata deoarece:
1.Lumea este satula de razboaie, mai ales dupa WWII, nimeni nu isi mai doreste o intamplare de genul.
2.Ar fi mult prea scump un astfel de razboi
3.Un astfel de razboi nu ar pune capat omeniri dar ar obligao sa o ia de la capat.
4.WWI si WWII erau doar niste jocuri decat ce ar putea produce WWIII, cele doua razboaie ar fi o singura balta de pe strada iar WWIII ar fi un ocean
Daca ar incheia un pact prin care sa nu se foloseasca arme nucleare, SUA cadea in fata aliantei Rusia+China.Fiecare tara ar putea deveni o putere mondiala daca ar fi in alianta cu rusia+china, chiar si Romania
Voarbele unui profet indian:"România va juca un rol preponderent în viaţa politică, socială şi economică a lumi"."SUA, UE, NATO se vor prăbuşi. SUA au picioare de lut, fiindcă au fost consolidate pe false premise. Slăbiciunea lor va fi demonstrată în al III- lea război mondial, în urma căruia vor dispărea."
Daca se vor folosi arme nucleare nu vor mai exista tari, orase, aliante etc. ci doar niste asezari cu cateva zeci de oameni.
Sa speram ca nu o sa se intample sau daca se va isca un razboi va fi doar prin vorbehappy
Asta e strict parerea mea...

106 răspunsuri:
| ignorantul2405351643 a răspuns:

Va veni cât de curând posibil, cred!

| Celcestietot a răspuns:

Nimeni nu il va castiga, doar se va opri, datorita distrugerii in masa a populatiei. Poti citi in Biblie sa vezi ce se spune despre asta. Mai multe nu spun.

| Plato a răspuns:

Sa speram ca niciodata.
Cat despre castigator, greu sa crezi ca SUA ar avea o sansa in fata aliantei Rusia - China.
In orice caz, din cauza armelor de distrugere in masa, ar fi un razboi scurt iar pierderile inimaginabile. Nu poti sa spui ca cineva se va numi castigator.
Dupa un eventual WW3, urmatoarele razboaie vor fi cu pietre si bate. Deci sa speram ca nu vom experimenta vreodata asemenea catastrofa.

| Drimmero a răspuns:

Nu o sa fie, costurile sunt prea mari.

| minrest a răspuns:

Nu cred ca vor mai fi razboaie mondiale. Daca totusi ar fi, ar invinge tabara din care ar face parte USA.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

"Dupa un eventual WW3, urmatoarele razboaie vor fi cu pietre si bate"
Ai omis niste ghilimile.

| mgtow a răspuns:

Pana vine razboiul ala o sa fiu mort, nimeni nu e interesat in asa ceva momentan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem in golden Age. Probabil peste 3.000/10.000 de ani.

| Endoryus a răspuns (pentru aXy99):

Stie toata lumea ca a furat randurile de la Einstein.

| TristanTzara a răspuns:

Niciodată. Nimeni.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Endoryus):

Din ce „lucrare a lui Einstein"?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Specia umana duce acum un altfel de razboi sunt: bolile, accidentele, crimele, violuriile, lipsa iubirii, foametea, suferinta, saracia, depresia, singuratatea, violenta, avortul, orfelinatele, amaraciunea si nu in ultimul rand OMUL pentru ca omul e cea mai periculoasa creatura de pe Terra poti sa te astepti la ori ce de la el e imprevizibil citeste Biblia si o sa afli in fiecare seara catea 5 pagini si o sa te lamuresti. Razboaile mondiale au fost din interese si ambitii ascunse ale celor de sus adica interese economice, teritoriale si nu in ultimul rand sa elimine si sa steraga de pe fata Europei evreii si tiganii si in Germania Hitler vroia sa creeze rasa pura s-au "rasa aeriana" ceea nordica cum ii spun ei ca sa salveze poporul german de la disparitie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca va incepe o plesneala mondiala in care toate puterile majore isi vor angrena INTREGUL arsenal, vom pierde toti. Si foarte probabil ca nici nu vom apuca sa citim despre el in presa... @Celcestietot: Fara cartea aia de povesti nu se poate?

| LaraClarice a răspuns:

Sper ca omenirea sa nu mai treacă niciodată prin așa ceva.

| Celcestietot a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu este o lucrare a sa, ci doar o vorba a sa.

| Endoryus a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Sunt citate faimoase, nu e nici o lucrare sau carte.

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Doar sa faca ei un pact in care sa nu se foloseasca nici o arma nucleara. Ca de nu, pierim toti. Absolut toti.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai dar, acolo vorbeste despre al treilea razboi mondial. Respecta-mi gandurile, si eu le voi respecta pe ale tale. Chiar nu am chef de cearta cu nimeni. Este normal ca fiecare om sa aiba idei diferite, chiar daca acestea sunt bune sau rele. De ce nu vrei tu sa analizezi religia crestin ortodoxa si altele, si sa tragi o concluzie? Din Biblie au fost demonstrate multe ca fiind adevarate. Nu mai jigni ceva in ceea ce eu cred, ca eu nu fac asta la adresa ta. Spuneti voi ca eu incep, dar voi sunteti cei care dau startul conflictului, fie prin jigniri sau alte chestii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Rasa ariana ai vrut sa spui, nu?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Endoryus):

Ok, nu mă bag, nu le am cu Einstein și cu fizica. Niciodată nu m-am priceput la așa ceva big grin

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Cum îi ziceam și lui @Endoryus, nu m-am interesat prea mult de Einstein deoarece nu mă pricep prea mult la fizică tongue

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa e scuze ca nu m-am exprimat cum trebuie dar e sambata si sunt putin baut, scuza-ma.

| RAY a răspuns:

Nu stiu, dar nimeni nu va castiga, va fi distrugere reciproca

https://www.youtube.com/watch?v=E_nkO-HYi6g

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu stii de teoria relativitati? E=MC 2

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ok, nicio problemawinking.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

De asta știam.

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Gravitatia este mai puternica cand te apropi de luna sau de soare?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Barbatii sunt suferinzi si femeiile purtatoare cred ca razboiul asta despre care vorbesti este lupta impotriva prostiei umane ca de acolo au inceput toate razboaiele, interse, ambitii ascunse, invidie, rautate si nu in ultimul rand setea dupa bani si putere aceea sete pe care o au parlamentarii care a furat RO in ultimii 30 de ani si care o fac si in continuare. Sa iti mai spun eu ceva draguta ceva ce tu nu sti, in trecut razboaiele nu incepeau numai cu ordinul si aprobarea celor de sus incepeau cu voia lui Dumnezeu. Mai exact toate poparele din Europa au dus razboaie fie cu alte popoare fie razboaie civile dar un singur lucru trebuie sa stii ca acele razboaie nu erau doar cu ordinul dat de conducatori din anumite interese erau razboaie divine care plecau de la Dumnezeu de la voia lui, daca ai citit Biblia de la PSALMIUL 56 aliniatul 7 din cate tin minte era un pasaj care spunea asa "Vor scapa ei prin nelegiuirea lor?
Doboara Doamne popoarele caci numai tu ai puterea de ati bate joc de ele"
ce a vrut sa spuna prin asta?
E simplu cand oamenii vor deveni mult, mult prea prosti va veni sfarsitul lumii si cand spun asta ma refer la tot dar chiar la tot.
Tot la PSALMUL 56 spunea asa "Ai mila de mine, Dumnezeule, caci omul ar vrea sa ma inghita. Toata ziua imi face razboi si ma chinuieste." e s-au nu e asa si in viata reala?
Atunci cand cineva si-a pus pata pe tine si ti-a pus gand rau cauta sa te DISTRUGA, ar putea sa fie sotul daca afla ca l-ai inselat, ar putea sa fie propriul copil daca afla ca a trait in minciuna si ca tatal lui nu e de fapt tatal lui biologic ci de fapt altcineva, ar putea fi o prietena foarte bunca care ar vrea sa iti fure barbatul de langa tine vazand ca nu-i convine ceva sunt multe variante.
Tot la PSALMUL 56 spune asa "Toata ziua ei imi sucesc cuvintele si toate gindurile lor sunt impotriva mea spre rau.
Uneltesc, pindesc si imi urmaresc pasii vietii mele, pentru ca vor sa-mi ia viata."

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ceea ce traim noi acum in prezent e un altfel de razboi e un razboi cu noi insine dar si cu cei din jurul nostru (parintii, fratii, propri copii, prietenii, dusmanii, strainii, guvernul, sistemul de stat adica totul) nu uita un lucru foarte important "din viata scapa cine poate" deci nu e o joaca o data ce ai inceput nu mai e cale de intoarcere decat inainte s-au sus sti tu unde, asa si cu razboaiele. In trecut nu stiu daca acum mai e asa dar cand incepea razboiul si tu ca soldat dezertai (adica fugeai si iti abandonai armata ca sa iti salvezi fun+dul si viata iar asta insemna tradare fata de tara) comandantii si generalii adica spueriorii tai trimiteau cercetasi si trupe de cautare ca sa te prinda pentru ca ai dezertat si ai fugit iar daca te prindeau "be+leai pu+la" mai pe romaneste spus si te executau direct fara sa stai la discutii adica glontul era altau acum nu stiu daca mai e asa tot ce stiu e ca daca te prind de baga la puscarie s-au iti fac ei ceva.
Legat de intrebarea ta "Când credeți că va veni următorul război mondial și cine credeți că-l va câștiga?" e posibil ca un asemenea razboi sa inceapa cat de curand pentru ca unii preoti spuneau ca rasa galbena adica asiaticii chinezii, japonezii, coreenii si alte popoare din asia sa inceapa un razboi la scara planetara pentru ca Asia ca si continent pe langa ca e cel mai mare continent e si cel mai populat de pe Terra 4, 5 miliarde de suflete traiesc acolo, deci e posibil sa inceapa in orice moment mai ales ca China are zeci de mii de rachete nucleare si balistice si Coreea de Nord are una s-au trei maxim si Japonia nu stiu aia au roboti si mai multa tehnologie dar este posibil ori ce in lumea in care traim, uitate la acest video care e in engleza https://www.youtube.com/watch?v=PNwsBPtDJoc iar la acest video o sa vezi cum se va schimba lumea in viitor https://www.youtube.com/watch?v=PT63SMRKIn0 e foarte interesant.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu esti fata se spune ca femeia este o fiinta emotionala nu rationala si ca in spatele fiecarui barbat puternic sta o femeie si mai puternica s-au ca oglinda fiecarui barbat este femeia dar sa stii ca daca cade barbatul cade si femeia pentru ca un barbat nu poate trai fara o femeie alaturi in schimb voi femeiile va puteti descurca si singure dar nu in tot dea una si nu chiar in toate situatiile intelegi asa si pe timp de razboi. Acest razboi care se tot vorbeste ca va veni o data si o data nu o sa fie doar un razboi fizic adica fata in fata ci va fi si un razboi de suflet in care se va vedea care e drept, care e cu sufletul curat si care e ticalos nenorocit si javra "„Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma" fiecare om in sinea lui stie si simte ca ceva rau i se va intampla s-au urmeaza sa i se intample. Acest razboi e ca lupta dintre bine si rau numai ca cei buni vor fi luati primii dintre noi si vor ramane pe pamant numai ticalosii care in final o sa se omoare intre ei pentru bani, putere, prestigiu, respect si altele dar sa stii un singur lucru ca atunci cand mori nu ei nimic cu tine in mormant ci doar hainele de pe tine atat. Sa iti mai spun eu ceva, ceva ce tu nu sti acum in ziua de azi adica in prezent se doreste un singur lucru prostirea populatiei cu cat esti mai prost cu atat esti mai usor de folosit de manipulat si de controlat iar cei care vor sa faca asta o fac ca sa profite de pe urma ta a nostra a tuturor, daca ai observat mancarea de la orase din supermarket e plina de euri si alte rahaturi la fel si dulciuriile si tot ce e acolo, televizolul e pentru publivul larg ca sa il indobitoceasca cu stiri de rahat si prost informate, vaccinurile si medicamentele care si alea sunt facute din chimicale contra facute (de exemplu o pastila e 80 % plastic adica invelisul pastilei si restul 15 % substante chimice nutritive si restul de 5 % vitamine in rest plastic si dale la prosti sa le ea ca sa se vindece) cu internetul care e pe multe site-uri o mincina dar care e o retea vasta de date si informatii care se conecteaza intre ele, presa, mass-media totul e controlat de cei de SUS de catre EL. Oamenii bogati conduc SUA, Ocidentul si Rusia si tot oamenii bogati si puternici cu influenta conduc RO si SRI (serviciul roman de informatii) la fel si serviciile secrete din strainatate, asculta la mine nimeni nu iti va spune lucruriile astea, ceea ce vezi tu in filme e putin dar in realitate e cu totul atceva pentru ca viata bate filmul si iti spun asta chiar daca cei care administreaza "Tpu.ro" o sa imi stearga raspunsuriile.