| deejay_3315 a întrebat:

Credeti ca va veni al 3 lea razboi mondial? Sau suntem deja intr-un razboi fara sfarsit? Ce credeti?

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Da, cred. Curand, vei vedea.

| NoChanceForUs a răspuns:

Eu cred doar că prostia nu are limite.

| Sperman a răspuns:

Asa cum spune si @MihaiClaudiu, eu mi-as face griji mai mult pentru economia lumii nici decum de un razboi sau de sfarsitul lumii asa cum s-a mai spus ca in 2012 o sa vina sfarsitul.
Bravo, ma bucur ca pe acest forum mai sunt si oameni cu capul pe umeri.

| Fishhh a răspuns:

Al 3 lea razboi mondial e razboi economic, 3 companii petroliere detin cam tot

| MihaiiClaudiu a răspuns:

Bună.
Gândeste-te că peste ani și ani, această criză economică, lupa pentru bani și egocenstrismul popoarelor ar putea fi interpretat ca un al III-lea război mondial!
Pa, pa!

| Adriana_1102 a răspuns:

Eu una, in ziua de azi, cred ca orice este posibil. Razboaie au loc si in interiorul nostru, intre suflet si ratiune, de exemplu. La nivel social, intre clasele sociale si intre simplii oameni cu orgolii regesti. Ideea este ca razboiul nu trebuie sa fie neaparat vazut ca sa fie simtit. Razboiul este si cred ca va fi mereu peste tot. Diferentele intelectuale, ideologice si sociale duc la asa ceva. Ideea ca toti suntem egali, din orice punct de vedere, este de mult fumata.
La un al 3lea razboi mondial, sincer, chiar ma astept. mai ales la cum decurg lucrurile in Libia si nu numai! Schimbare v-a aparea cu adevarat atunci cand noi ne vom schimba cu adevarat.

| Spufulette a răspuns:

Este posibil si imposibil. Posibil deoarece concurenta intre tarile noastre si intre continente este mare, de ex. ala produce cea mai smechera masina, aia au cea mai mare productie de diverse...etc.

Nu,deoarece probabil o sa le vina mintea la cap oamenilor si o sa vrea sa lucreze ca un tot unitar, sa fie uniti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-o fi scris si pentru noi. bucurosi le-om duce toate; de-o fi pace sau razboi.

| deea_8404 a răspuns:

Este deja razboiwinking...razboiul recetongue