| Iulianaiuli78 a întrebat:

Când devii femeie? Care este diferența dintre femei și fata

Când devi bărbat? Care este diferența dintre băiat și bărbat.

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Femeie devii o data cu varsta, pare ceva neconditionat. Insa observ ca decazi de la statutul asta de a fi femeie cand iti parasesti familia, copilul. (evident depinde si de circumstante)

Sa fii barbat inseamna sa fii competent. Sa poti rezolva problemele. Este ceva pentru care trebuie sa muncesti. Nu tine de capacitatea ta de empatie asa cum este caracterizata o femeie, de sensibilitatea ta, trebuie sa muncesti pentru asta.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Aici vorbim de definiții "poetice" și prin urmare fiecare ințelege cum vrea. La inuți de ex, devii bărbat după ce ucizi o fiară sălbatică (ce chestie...)