| Nr1One a întrebat:

Care e diferenta dintre un baiat si barbat sau fiind baiat de unde stii cand devii barbat, ce inseamna a fi barbat mai exact?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand treci de 20 de ani esti barbat dar un barbat adevarat se considera de la 27 in sus cand face fata in viata la cheltuieli si se descurca cu tot ce intampina in calea lui

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand nu o sa te intrebi asta, o sa stii ca esti barbat happy

| zuppyby a răspuns:

In primul rand, baiatul e o persoana care inca se mai poate numi coipil, care inca nu are responsabilitati prea mari...dar cand spui barbat te gandesti deja la un om in toata firea, te gandesti la cineva care a trecut la nivelul urmator al vietii, adica la cel de adult. Dupa parerea mea te poti numi barbat teoretic atunci cand ai trecut de 18 ani, practic atunci cand te simti destul de matur, destul puternic pentru a sprijini pe altii...
Sper ca te-am ajtata happy!

| Fabyana307 a răspuns:

Bărbatul este acel om care este deja maturizat, care știe să respecte pe cei din jurul sau, a prins o formă mai mare de inteligenta decât avea, este demn de a si rezolva singur problemele, e ambițios, stie sa difere binele de rau, etc.