| AfRodiTa_4919 a întrebat:

Cand erati mici mamele ascundeau una alta de voi ca sa aiba pentru prajitura. Ce ascundea si gaseati, locurile erau mereu aceleasi, mai faceti asta si acum? termen 01.11.2010 ora 12

Răspuns Câştigător
| emilia a răspuns:

De obicei, mama nu prea ascundea ingredientele unei prajituri.
Ascundea mai mult dulciurile de noi( de mine si sora ).
Noi le gaseam in bucatarie prin dulapioare sau intr-un dulap din hall.
Acum suntem mari si intelegem ce se poate consuma cu limita.
E foarte placut sa-ti amintesti de dulcea copilarie.
Iti multumesc ca m-ai facut sa-mi amintesc de acele clipe atit de splendide.
Mult succes*.