| Karina17K a întrebat:

Când îmi pun la profil pe Facebook liceul, nu apare în introducere. Ca cineva să vadă trebuie să apese pe "Vezi secțiunea despre". Unde apăs să fie vizibil in introducere?

1 răspuns:
| ALM2000RO a răspuns:

Intri la setări și confidențialitate, apoi la categoria setări, de acolo la confidențialitate, o să-ți apară setări și instrumente pentru confidențialitate. De acolo dai pe prima categorie, adică setări rapide de confidențialitate. Intri la a doua subcategorie care apare, adică la administrează-ți profilul. Te bagă la rubrica Despre și de acolo intri la serviciu și studii și treci liceul, eventual și perioada de timp și o descriere și vezi să selectezi să fie informația publică sau pentru prieteni doar și apoi dai salvează.
Sau încearcă să intri direct la Despre, nu din setări, și faci cum ți-am zis în primul paragraf.
Apoi dai restart la pagina de Facebook (dacă ești de pe laptop sau PC) sau ieși din app și intri iar, dacă ești de pe tel.
Și vei vedea că nu are cum să nu-ți apară liceul la introducere.
Succes!