| anonim_4396 a întrebat:

Cand mergeti la cineva in vizita intotdeauna v-a descaltati de pantofi, etc?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de regulile/obiceiurile casei/familiei respective.

| mgtow a răspuns:

La spanioli cand intri in casa nici nu trebuie sa te descalci pentru ca nu au covor ci marmura, iarna se mai plang de frig dar isi baga picioarele sub masa si da drumul la un minicalorifer.

| iulikka a răspuns:

Normal,pentru ca asa e corect, nimeni nu e obligat sa stranga dupa tine

| XxBalonasheeXx a răspuns:

NUUUU, intru incaltata ca taranca rolling on the floor

| BlaBlaa a răspuns:

E bine sa te uiti daca se descalta gazda, daca veniti impreuna... daca da, fa si tu la fel. Daca nu, incearca sa te descalti; te vor vedea si ori iti vor spune sa nu o faci, ori nu vor spune nimic.
Daca vii singur/a, tot asa, incearca sa te descalti ca sa vezi ce spune persoana pe care o vizitezi.
PS: sexyme, generalizezi si e inutil. Sunt convinsa ca sunt "tarani" mai curati decat cei pe care-i consideri tu manierati, educati sau mai stiu eu cum. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei, domnii nu se descalta.Dar daca iti ofera si papuci de casa, de ce nu?

| ChocolateAddict a răspuns:

De obicei da, daca merg acasa la o prietena si ea se descalta fac si eu la fel.

| alice1136 a răspuns:

Da...daca nu este necesar ma vor vedea si imi vor spune sa nu ma descalt