| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand ne facem planuri pentru mai tarziu vrem de fapt sa acoperim frica mortii cu lucruri pe care le vom face mai tarziu,asa-i? Nu luati vorbele mele cu ochi rai,nu vreau sa va distrug sperante, sunt curios doar.Deci?

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Eu cand imi fac planuri pentru mai tarziu le fac ca nu cumva sa ma prinda pe nepregatite momentul. De exemplu, daca trebuie sa merg la film cu prietenii imi pregatesc hainele si geanta din seara de dinainte sa merg. Poate prietenii se razgandesc si vor sa mergem mai devreme, si daca nu-s gata e nasol. La fel si pentru viitorul indepartat. Imi aleg de acum vocatia ca sa nu astept ultima suta de metri s-o fac si sa gresesc. Nu m-am gandit niciodata ca as vrea sa acopar frica de moarte, mai degraba vreau sa nu pierd niciun moment din viata.