| CrazySell a întrebat:

Va e frica de moarte, Nu vreau sa credeti ca sunt ciudata dar cand ne gandim ca o sa murim odata si odata... ne intristam si parca nu vrem sa mai facem nimic (DAU FUNDA)

8 răspunsuri:
| Rose_Ela_1995 a răspuns:

Eu ma gandesc cateodata la moarte, ma intristez foarte tare cateodata incep sa plang s-au cand ma gandesc la ce s-ar intampla daca ar muri cineva foarte drag din familie

| Tedoraaa a răspuns:

Frate oricum murim orice am face si eu as vrea sa fac ceva pe timpul vietii mele care sa mai traiasca chiar si dupe ce am murit, adica daca traim degeaba e logic ca ne e frica de moarte dar stii cum se zice: traieste viata la maxim asta e slonganul meu si a prietenilor mei(am invatat asta de le cel mai bun, fratele meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa traiesc 1000 de ani ca-mi place. Nu pot sa zic ca mi-e frica dar mi se face pielea de gaina ca nu stiu cum e sa mori... brrrr! Uita iar happy

| viavo a răspuns:

Da la toti chiar si cei care spun nu! in ultima clipa a rasuflarii ar incerca sa fuga de ea(de moarte) chiar si cel care se sinucide. suntem meniti sa ne nastem sa ne inmultim si sa murim, chiar daca moartea e trista si totusi o persoana plecata de langa noi poate ramane in sufletele noastre (aceasta intrebare te face mai reala decat crezi )

| Alina_Aniella_1970 a răspuns:

Si eu ma gandesc uneori la asemenea lucruri, dar pana la urma toata lumea moare. Se zice ca in rai este viata adevarata aici pe pamant Dumnezeu ne-a dat viata ca un fel de test sa vada cum ne comportam, ce am face etc. REPET, asa "se zice". Acum sa revenim la intrebarea ta. NU imi este frica de moarte, sincer niciodata nu am plans din cauza ca ma gandesc ca o sa mor sau chestii. Nu am de ce sa plang. O sa mor canndva... Toata lumea moare. Si? Eu nu stau sa ma gandesc toata ziua ca voi muri. Incerc sa imi traiesc viata cat o mai am! Numai bine! Si ai grija de tine! :*

| madytza123 a răspuns:

Nu mie nu imi este frica de moarte
pana la urama toata lumea moare nu!

| viavo a răspuns (pentru madytza123):

Cand cineva vrea sa te loveasca, stai? sau fugi? sau te aperi? sau dai inapoi? dar daca vrea sa te omoare? cred ca i-ti va fi frica si vei fugi... da! cred ca am dreptate

| MyFashionGirlTv a răspuns:

Da fugi si daca daca vrea dumnezeu nsa te ia cu el te ia
daca nunu