| croissant a întrebat:

Cand se vor termina cu restrictiile? Cu pandemia? Cu purtatul mastii? Voi cum de mai suportati? Mai suportati? Simt ca nu mai avem viata

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu foarte rapid avand in vedere maimutele care se plimba seara de seara prin oras urland si tipand fara masti.
Nu foarte rapid avand in vedere ca populatia e reticienta la vaccin.
Nu foarte rapid avand in vedere ca in parlament exista un partid care lupta din rasputeri PRO pandemie.
Nu foarte rapid avand in vedere ca avem un guvern care se balbaie.

La toamna cand vom fi cat mai multi vaccinati poate sa apara si luminita de la capat. Cine stie. Nimeni nu poate citi viitorul.

De ce sa nu suport? Sunt multumit ca nu am ajuns in spital cu vreun tub in gat. Si daca asta s-a intamplat pentru ca m-am spalat pe maini si am purtat o bucata de carpa pe fata mi se pare un efort nesemnificativ.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Din cauza idiotilor care protesteaza in lume, din cauza politicienilor care nu respecta si instiga neandertalii, politicieni care fac reuniuni si ei se bat cu pumnii in piept sa se respecte restrictiile, exemplul trebuie sa plece de acolo pentru populatie, ei sunt factorul declansator pentru manifestatiile alea, lumea vede ca autoritatile iau la misto treaba cu virusul, e o harababura de sus pana jos. Cred ca la anul putem vorbi de 70-80% de incheierea pandemiei, medicii se pare ca sunt aproape singuri contra pandemiei. O sa revina viata ca inainte fara doar si poate, pandemii au mai fost si viata a fost reluata, poate mai buna decat inainte. Nu ma deranjeaza sa port o masca, momentan suport cu rabdare si speranta, gandesc pozitiv in toata treaba

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai frica mi-a fost primavara trecuta in perioada starii de urgenta.Desi aveam completata acea declaratie, ori de cate ori ieseam din casa, aveam impresia ca ceva nu e ok.Dar aveam grija ca iesirile sa fie scurte si doar strictul necesar.
Incerc sa ma pastrez sanatoasa, sa port masca, sa respect regulile sanitare.
Macar de frica amenizilor ar trebui sa facem asta!
Dar eu o fac pentru sanatatea mea si a celor din jur.