| siempre a întrebat:

Ce inseamna atunci cand suni si zice abonatul nu poate fi apelat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca cel pe care l-ai apelat se afla intr-o zona fara acces la semnal, sau nu mai are baterie la telefon. O alta varianta ar fi ca nu mai are acel numar, si de cate ori vei suna, vei auzi acelasi raspuns: abonatul pe care l-ati apelat nu poate fi contactat, va rugam sa reveniti! insa de cele mai multe ori ¨vinovatul¨pentru acest mesaj este semnalul. Sper ca am dat un raspuns elocvent laughing :*:*

12 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu are semnal sau are telefonul inchis

| Des13 a răspuns:

Depinde:
1. are telefonul inchis
2. e intr-o zona fara semnal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are telefonul inchis ori nu se afla in aria retelei GSM.

| danielaxyz a răspuns:

Ori nu are semnal, ori are tel inchis, e simplu

| alexutza1183 a răspuns:

Inseamna ca telefonul persoanei respective este inchis sau nu are semnal...

| alexaalexandraa a răspuns:

Ori are telefonul inchis, ori se afla intr-o zona fara semnal. Sper ca te-am ajutat. O zi frumoasa!

| IAmSoDifferent a răspuns:

Pai inseamna ca are telefonul inchis sau nu are semnal funda?

| WeLoveIceCream a răspuns:

Hey! inseamna ca are telefonul inchis sau ca te-a pus la lista de respingere. Funda@?

| Cristynaa a răspuns:

Pai.inseamna ca persoana pe care vrei sa o suni nu are semnal sau telefonul este inchis...asta credtonguefunda?

| MrawR a răspuns:

Pai exista doua variante: ori persoana respectiva vb la telefon ori ca are telul inchis(Sau descarcat)winking

| raluk_6651 a răspuns:

Poate sa fie inchis telefonul, sa nu aiba semnal sau sa fie pe roamnig si sa nu aiba credit:*