| SilentRain a întrebat:

Când te-ai simțit prima data matur?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mâine, s-ar putea, dar nu e foarte sigur.

| Freya1 a răspuns:

Pe la 14, 15 ani cand "mi-am luat lumea in cap" si aproape viata in maini.

| Hammurabi a răspuns:

Hmm... m-ai pus pe gânduri.
Cred că nu mă simt nici acum prea matur, cu toate că în curând fac 30.

| IonutCG90 a răspuns:

~Încă-s virgin la capitolul ăsta... x_x

| Yunnochan a răspuns:

Eu cred că problemele din viața unui om îl fac să fie matur, chiar dacă acel om nu vrea asta și are un suflet de copil. Modul în care reacționăm la conflicte, durere și probleme ne dovedește dacă suntem cu adevărat niște persoane mature sau nu. Nu înseamnă nimic rău dacă un om este sau nu matur, în unele situații este esențial să fii matur, dar în altele nu.

| Dezsi_Pavel_2003 a răspuns:

Atunci te simti matur când : faci curatenie, mergi la cumparaturi, sti sa scrii corect si ajuti alti oameni cu informatiile tale, si ma simt matur când raspund la aceasta intrebare big grin