| andrada_3947 a întrebat:

Cant Domnul ca mi-a facut bine
Psalmii 13:6

Atunci cei ce se vor increde in tine se vor bucura, se vor veseli totdeauna, caci tu Ii vei ocroti. Tu vei fi bucuria celor ce Iubesc numele tau!
Psalmii 5.11

Dumnezeu o creat intreaga lume (pe noi, pe animale, si multe alete lucruri/chesti)

iar El ne iubeste pe noi asa cum suntem (urati, grasi, slabi, frumosi,...)

Fiecare om ii important in fata lui Dumnezeu si Dumnezeu are cu fiecare in parte un plan

Eu vas sfatui :
sa cautati o biserica penticastala
sa cititi biblea
si sa impliniti ce le 10 porunci date de la Domnul

(1) Să nu ai alţi dumnezei afară de Mine.

(2) Să nu-ţi faci chip cioplit, nici vreo înfăţişare a lucrurilor care sunt sus în ceruri, sau jos pe pământ, sau în apele mai de jos decât pământul. Să nu te închini înaintea lor şi să nu le slujeşti; căci Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc neleguirea părinţilor în copii până la al treilea şi la al patrulea neam al celor ce Mă urăsc, şi Mă îndur până la al miilea neam de cei ce Mă iubesc şi păzesc poruncile Mele.

(3) Să nu iei în deşert Numele Domnului, Dumnezeului tău; căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deşert Numele Lui.

(4) Adu-ţi aminte de ziua de odihnă, ca s-o sfinţeşti. Să lucrezi şase zile şi să-ţi faci lucrul tău. Dar ziua a şaptea este ziua de odihnă închinată Domnului, Dumnezeului tău: să nu faci nici o lucrare în ea, nici tu, nici fiul tău, nici fiica ta, nici robul tău, nici roaba ta, nici vita ta, nici străinul care este în casa ta. Căci în şase zile a făcut Domnul cerurile, pământul şi marea şi tot ce este în ele, iar în ziua a şaptea s-a odihnit: de aceea a binecuvântat Domnul ziua de odihnă şi a sfinţit-o.

(5) Cinsteşte pe tatăl tău şi pe mama ta, pentru ca să ţi se lungească zilele în ţara, pe care ţi-o dă Domnul, Dumnezeul tău.

(6) Să nu ucizi.

(7) Să nu preacurveşti.

(8) Să nu furi.

(9) Să nu mărturiseşti strâmb împotriva aproapelui tău.

(10) Să nu pofteşti casa aproapelui tău; să nu pofteşti nevasta aproapelui tău, nici robul lui, nici roaba lui, nici boul lui, nici măgarul lui, nici vreun alt lucru, care este al aproapelui tău.”

Aceste Porunci le gasesti in Biblie :Exodul (Esirea) 20
Pginile:80 si 81

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care era intrebarea?

2 răspunsuri:
| andrada_3947 explică:

Nu este nuci o intrebare vreau doar sa postez lucruri despre Domnul happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andrada_3947):

Care nuci? Invata sa scrii, si dup aia vorbeste despre domnul iliescu