| T0T a întrebat:

Care a fost cel mai interesant coșmar pe care l-ați avut?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca am avut asa ceva. Majoritatea cosmarurilor pe care le am si care se intampla in fiecare noapte sunt interesante pentru ca in fiecare zi ma trezesc si imi spun "Wtf? Credeam ca ajunsesem la limita ciudateniilor acum cateva zile". laughing

Intr-unul dintre ele imi amintesc ca mergeam la liceu iar pe drum am fost atacata de doi criminali care m-au rapit, m-au violat, m-au transat si mi-au aruncat corpul intr-un put. Am visat totul in detaliu si am fost atat de speriata incat nu am vrut sa ma duc la liceu in ziua respectiva. Scenariul in sine nu a fost foarte interesanta, insa detaliile cu care am vizualizat si am simtit tot au fost foarte interesante. Probabil o sa il tin minte toata viata.

Apoi, interesante mai sunt si cosmarurile in care visez apocalipsa: meteoriti cad din cer, pamantul se crapa, copacii cad, pasarile cad moarte, oamenii se omoara intre ei etc.

Iar dintre episoadele in care am avut paralizie in somn, unul dintre ele mi-a ramas in minte: dormeam cu fata in sus insa in mintea mea aveam ochii deschisi, iar pe piept aveam un gargui urias extrem de urat care ma lingea pe fata. Imi amintesc ca ma sufocam si imi simteam fata foarte uda si rece. Sincera sa fiu, nu imi mai amintesc cum m-am trezit, dar cand am facut-o, eram intr-o panica totala.

Insa, personal, cele mai interesante cosmaruri pe care le am (si preferatele mele) sunt cele cu tenta istorica. La un moment dat visasem ca eram Anastasia Romanov si locuiam in palat, aveam doi catei draguti si cantam la pian, eram chiar si indragostita de un maior, iar la un moment dat am fost invadati de bolsevici. Apoi am fost dusi intr-o casa micuta, unde era foarte frig, iar apoi mi-am privit toata familia in timp ce era impusacata in cap. Apoi am fost si eu impuscata in cap.

Pe langa asta am mai visat si ca am fost Anne Frank, Cleopatra sau ca pur si simplu eram o persoana normala care a trecut prin diferite evenimente istorice. In special Al Doilea Razboi Mondial. Nu stiu de ce, dar am foarte des cosmaruri cu nazisti.

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am visat ca mi-am rupt piciorul si in acelasi an mi-am rupt mana.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Ce mai coșmar. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ai patit paralizie in somn? Am patit de 2 ori si am ramas socat,, cum eram constient si nu ma puteam misca... credeam ca e vrajeala toata treaba asta pana am patit pe pielea mea.

| T0T explică (pentru Drimmero):

Nu știu dacă era paralizie sau nu însă parcă m-am trezit și nu puteam să mă mișc și mi se părea că se mișcă camera atunci am închis ochii și m-am calmat și a trecut. După puțin timp am adormit la loc. De asemenea am mai trăit ceva dar nu a fost paralizie, puteam să mă mișc. M-am trezit și am auzit un sunet destul de ciudat iar imediat după o pungă cu niște măști ce o aveam pe bibliotecă de sus a căzut. M-am culcat la loc destul de repede deși m-am speriat puțin. Când m-am trezit am văzut că punga aia era jos chiar dacă la început am avut impresia că a putut fi doar un vis.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu am patit una, m-a trezit un zgomot, am deschis ochii si nu ma puteam misca, incercam sa misc din picioare si din maini dar nu puteam, nici sa vorbesc nu puteam si ma uit spre camera mea,, aparuse un om care se uita la mine,, avea o fata... era destul de urat, intrase prin dulapul meu pur si simplu si dupa momentul ala mi s-au inchis ochii si iar m-a luat somnul. M-am trezit si inca constientizam ceea ce vazusem, nu era doar un vis, aveam ochii deschisi, a fost ciudat rau de tot/

| Mayhem666 a răspuns:

Am visat ca m-am trezit, iar langa patul meu statea o fetita imbracata in negru si cu parul pe fata, si i se vedeau ochii complet rosii printre plete, si se holba la mine si respira greu, de parca voia sa ma atace. Apoi m-am trezit si am realizat ca era doar un cosmar.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa vad experti ca tine in politica externa.

| justanotheruser99 a răspuns:

Am avut unul interesant mai de mult. Eram pe frontul de vest după Primul Război Mondial. (Nu judeca locatia laughing )Prima reacție a fost sa ma uit la mâinile mele si am rămas destul de șocată, erau transparente. După ce am ieșit din impas am inceput sa o iau din loc. Pe fundal se auzeau sunete de arme care se descarcau. Am pornit-o spre direcția de unde veneau focurile de arma. (Logica, nu gluma laughing )De menționat ceva interesant, nu pășeam ci levitam. In fata aveam un haos total, fum, explozii, strigate. Din instinct m-am ghemuit după o camioneta răsturnată. M-am uitat in jur si am văzut pe cineva care fugea spre mine. M-am speriat, dar am observat ca nici nu s-a uitat la mine. Am realizat ca nu poate sa ma vada, iar atunci m-am lăsat cu spatele pe roata masinii si am trecut prin ea. laughing *fantoma*
După m-am plimbat mai mult pe acolo, pana cand am dat de o pădure (iubesc pădurile). Am văzut o lumina si m-am indreptat spre ea. In timp ce mergeam spre ea vedeam tot felul de amintiri ciudate, iar chiar înainte sa ajung simt o durere in spate. Vad vârful unui pumnal patat de sange cum iese din coastele mele. Iar atunci m-am trezit.
Reacția mea: "ce dracu? Am fost injunghiata?" iar partea si mai interesanta e ca eu chiar am un pumnal, dar e de decor, cu toate ca nu pare.

| syd a răspuns:

Ala din care nu m-am trezit inca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visasem ca un copil ( parca scos din filme horror ) sta ghemuit pe spatele meu si eu nu ma pot misca - ii simteam caldura corpului si parea totul forte real, dintr-o data se transforma intr-o mingie de lumina calda care coboara pana la glezna mea si m-am trezit din visul ala pentru ca fix in momentul cand ajunsese la glezna motanul meu a sarit in pat si m-a muscat de glezna. A fost dubios ca dracu si de atunci capat cicatrici in zona aia - ma lovesc sau tai fix acolo laughing

| kanechy a răspuns:

Ca ma trezeam dintr.un cosmar in altul, nu mai stiam care e realitatea, a fost prima oara cand am fost asa confuz!

| anapatrascu a răspuns:

Cel mai interesant cosmar al meu a fost cand eu eram pusa in locul victimei dintr-un film de groaza!

| T0T explică (pentru anapatrascu):

Mie îmi place faptul că mintea mea mă surprinde chiar și pe mine de ce poate concepe, mai ales în vise.