| raducu a întrebat:

Care ar fi primul lucru pe care l'ai face daca ai avea putere magica?
Ti'ai propune sa fi bun sau rau?

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Wow! Bună întrebarea! Nu se spune de obicei că personajele negative par să aibă mai multă substanţă decât cele pozitive care, uneori, devin plictisitoare cu toate virtuţile şi calităţile lor? Oare m-aş putea abţine de la a face mici farse răutăcioase, mai mult sau mai puţin inofensive? Ştiu eu pe cineva căruia i-aş ataşa cu multă plăcere un norişor deasupra capului, s-aibe parte de ploi cu tunete şi fulgere 365 de zile pe an...Nu-s o fire prea conciliantă şi tolerantă nici în viaţa de zi cu zi, cine ştie ce ar mai scoate magia la suprafaţă din străfundurile întunecate ale caracterului meu...Nu-i aşa că-i mai bine că n-o să aflăm niciodată?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta happy Daca vrei sa dezvoltam o sa scriu mai mult cand o sa aduc o tastatura functionala :d dar sper ca ai prins ideea. In cazul meu prima grija este legata de bani, daca ajuta cu ceva. Si nu ca nu am acum, ci de perspectiva.

| MisterKat a răspuns:

As face ca oamenii sa iubeasca mai sincer, mai profund, deoarece iubirea este calea spre divinitate.

| Anca a răspuns:

Eu as face totul in avantajul meu. As face sa am tot in viata asta. Dragoste, putere, sanatate si bani.
Pt ca m-am saturat sa ma gandesc doar la binele altora! Mai ales ca oamenii cu cat le oferi mai mult, cu atat iti ofera mai putin.

| ÅñdRa a răspuns:

As fi buna, si as incerca sa fac ca sa nu mai fie atata ura si rautate.
Si i-as vindeca pe toti copii care sunt suflete nevinovate si sufera enorm de mult...

| raducu explică:

@ cristacheceliute
Nu prea am prins ideea, dar sa zicem.
Astept oricand sa dezvoltam un subiect happy si altele