| gemeni6226 a întrebat:

Care ar fi vacanta visurilor voastre si cat ar trebui sa dureze?

Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Oriunde în străinătate dacă aș avea bani, mi-ar plăcea sa explorez alte ţinuturi, alte culturi, alte tipuri de oameni decât românii, să savurez gastronomie nouă, mâncăruri, deserturi delicioase, sucuri. Să dureze atât cât să pot să am timp să mă bucur de ea, de vacanţă, nici prea mult nici prea puţin nu vreau, de exemplu mi-aș dori o saptămâna, două, trei și așa mai departe, mi-aș dori... E minunat te simţi liber pe ţinuturi noi, știu asta deși nu am fost niciodată, nici în România nu mi-am permis dar în afară? Și nu singuratic aș vrea, cu un prieten, un partener. Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu am doar o singura locatie, am mai multe, desi mai greu de realizat sa devina realitate. Primele dintre ele ar fi in Ierusalim, apoi Egiptul, Insulele Caraibe, Statele Unite ale Americii : Marele Canion, Los Angeles si San Francisco... as sta circa 2-3 saptamani in fiecare.

| RAY a răspuns:

Inconjurul lumi in 80 de zile, ai citit cartea? E asta as vrea si eu, eu as pleca din berlin

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

Cum sa nu citesc, am văzut si filmul.

| RAY a răspuns (pentru gemeni6226):

Desenele copilăriei mele

| Freya1 a răspuns:

Tot restul vieti sa călătoresc peste tot si sa stau in lux, iar cand ma plictisesc sa o iau de la capăt stand cu cortul sau in aer liber.