| anonim_4396 a întrebat:

Care are nevoie mai mult de o explicatie: un raspuns negativ sau un raspuns pozitiv? De ce?

14 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ei,uite ca la intrebarea asta e absolut necesar sa disociem intre sexe; e nevoie de mai multe explicatii si chiar oarece diplomatie la un raspuns negativ al unui barbat, mai ales daca e gentil si nu vrea sa jigneasca, si sunt necesare mai multe explicatii la un raspuns pozitiv al unei femei, daca nu vrea sa para nerabdatoare sau indecenta.

| anonim_4396 explică (pentru April):

Domnisoara experta April (nu-s la ce esti tu experta, probabil la poezie visatoare si facut teme) dar stiu ca te-ai ambalat. Nu iti mai ajunge umbra visinului din casa bunicii, doua funde pe care ti le-am dat deja, trebuie acum sa vi sa ma stresezi pe fiecare intrebare laughing
Sau ti-a fost dor de mine si de TPU? love struck
Normal ca disociem! De aia ne-a si facut Dumnezeu asa ciudati unii fata de altii...
Cica Dumnezeu ii face pe Adam si pe Eva identici. Apoi ii cheama si ii intreaba ce ar mai dori ei sa aiba. Adam zice repede: cocosel, sa o domin pe Eva. dumnezeu ofteaza, scoate o palma din lutul primordial dintre picioarele Evei, si ii modeleaza un cocosel lui Adam.
Nebun de fericire, Adam incepe sa chiuie, sa se joace cu noua lui podoaba, sa faca pipi din picioare pe toti copacii, ca sa isi marcheze teritoriul, chestii...
Eva ofteaza cand il vede, si de atata oftat i se umfla plamanii in mod uniform. rolling on the floor
Adam o observa, se opreste brusc din joaca, si vine sa ii studieze mai indeaproape, ofticat pe femei, in general, ca oftatul le face mai frumoase si mai bombate.
in sfarsit, nu era asa bancul, dar da mai bine in topicul de azi. chestia este ca barbatii intotdeauna sunt optimisti ca pesimismul e o manifestie trecatoare, pe cand femeile sunt intotdeauna pesimiste ca starea lor de optimism e fundamental efemera...
We Luv to entertain Uuu

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca mi-a fost dor de tine si de incredibilele tale asociatii literar-ingineresti; dar daca te plictisesc raspunsurile mele, pune si tu intrebari mai putin interesante...Dar uite ca se face miezul noptii, cainii latra in sat si fantomele se pregatesc sa umble pe carari.Nu e atata liniste incat sa aud "cum se lovesc de geamuri razele de luna'"...

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca mi-a fost dor de tine si de incredibilele tale asociatii literar-ingineresti; iar daca te plictisesc raspunsurile mele, pune si tu intrebari mai putin interesante...Dar uite ca se face miezul noptii, cainii latra in sat si fantomele se pregatesc sa umble pe carari.Nu e atata liniste incat sa aud "cum se lovesc de geamuri razele de luna'"...

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru April):

Esti reincarnarea lui Lucian Blaga? Te cheama Luciana Bleaga?

| anonim_4396 explică (pentru April):

Te balbai de emotie, mylady! rolling on the floor

| April a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

E laudabil ca ai recunoscut autorul, regretabil ca nu cunosti valoarea ghilimelelor si condamnabil ca esti badaran.

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii bine ca nu eu m-am balbait ci calculatorul; cred ca a presimtit badarania lui bogdanel!

| anonim_4396 explică (pentru April):

Nu stiu, eu am folosit pe el cu succes butonul de ignor laughing

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Negativ

| 93Anna93 a răspuns:

Ambele au nevoie de explicatie, desi atunci cand primim un raspuns pozitiv, nu ne mai intereseaza de ce l-am primit. Daca primim unul negativ, atunci suntem foarte curiosi sa aflam de ce. Explicatiile sunt necesare in ambele cazuri. Daca primim un raspuns poztiv, trebuie sa stim ce l-a facut pe omul din fata noastra sa ni-l dea, iar daca raspunsul este negativ, trebuie din nou sa stim de ce l-am primit.

| ta5232545 a răspuns:

Negativ, pentru ca trebuie sa se inteleaga mai bine raspunsul (gen: 1. pot sa merg afara? raspuns:da 2. pot sa merg afara? raspuns: nu! de ce? sper ca te-am ajutat. o zi buna!

| 1onika a răspuns:

Negativ pentru ca tu trebuie sa inteleaga si alti de ce ai ales.

| anonim_4396 explică (pentru 1onika):

Aha!
Pacientul catre doctor: Doctore, am sa mor? Doctorul: Nu.
Sotia catre sot: Barbate, ma fac sa par grasa pantalonii astia? Barbatul speriat deja: Nu.
Ia raspunde tu Da la intrebarile de mai sus, si vezi daca scapi fara sa fie nevoie sa dai juma' de ora explicatii...