| IonutValeriu a întrebat:

Care credeti ca ar fi sansele ca pe viitor inteligenta artificiala sa domine totul? Sa avem cipuri pe care ne descarcam toate gandurile, sentimentele, etc, putand dupa ce iti moare corpul respectiv sa le bage in alt corp si tot asa? Sa ajunga totul robotizat? Mi-ar placea sa apuc sa traiesc astfel de vremuri

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe proști, DEJA îi domină

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Inteligența artificială este inteligență când face sarcini repetitive automate, conduse de oameni. Fără oameni care să le comande aparatele, computerele care au inteligență artificială sunt obiecte care nu au cum să domine. Ficțiune.