| Emanuel1x45 a întrebat:

Credeti ca inteligenta artificiala ne va face rau? adica sa ne domine planeta si sa ne ucida pe noi ca in filme?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SonicAndrei a răspuns:

Roboții, oricât de inteligenți vor fi, nu vor face niciodată rău decât dacă vor fi programați să facă asta. Eventual, ar putea face rău din greșeală, dar asta din cauza unei neatenții din partea programatorilor. Roboții inteligenți care devin răi în filme sunt doar invenții ale regizorului/scenaristului.
Inteligența artificială există deja şi o folosim cu toții, fie că ne dăm sau nu seama.

| GabiC1337 a răspuns:

Hmm, ar fi posiil dar intr-un viitor departat.
In prezent robotii sunt capaabili de... https://www.youtube.com/watch?v=GVF7KiYvO1c

Răspuns utilizator avertizat