| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e mai eficient pentru slabit:alergatul sau inotul?

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Alergatul. Inotul este mai mult pentru dezvoltarea musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No,imi dai o problema cu doua necunoscute. Daca am adauga in ecuatie macar o cunoscuta, sexul, cred ca as rezolva-o.Intr.un minut de sex ardem in medie 3 calorii(eu ard cel putin 5, ca.s mai pasionala). Intr.o ora ardem 180, nu? Cam cate calorii sunt intr.o portie de salata Caesar.No,daca preferi shaorma...o dai pe perversiuni.

| RagnarokR a răspuns:

Inotul - iti folosesti aproape toti muschii corpului, pe cand alergatul... mai degraba pentru picioare

| infinitespiral a răspuns:

Alergatul.

| Ioana_Denisa_1985 a răspuns:

Eu asi spune sa faci exercitii fizice de toate tipurile pentru ca daca alergi la un momendat corpul tau se va obisnui cu acea tura de alergat si va trebui sa alergi din ce in ce mai mult