| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că este cel mai important lucru pe care l-ați înțeles în viața voastră până acum și care merită să fie împărtășit cu ceilalți?

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sa nu ai asteptari de la nimeni, daca vrei ceva sau daca ai o dorinta ori ambitie sa faci ceva, sa obtii ceva, sa lupti tu personal, nu sa astepti ajutor, pentru ca nu se va intampla, tu esti resposabil 100% de viata ta, cu cat realizezi mai repede asta, cu atat te pui mai repede pe treaba, scade asteptarile din jur la 0 si ridica-te singur acolo unde iti doresti sa fii, mult noroc tuturor!

| Mosotti a răspuns:

Cel mai important lucru e ca noi oamenii suntem ca niste oua, ne ducem dracu la cam orice chestie mai serioasa, si la o lovitura suntem praf la o adica, ca dau peste noi n boli si nu avem ce face, ca imbatranim, deci ca suntem niste neputinciosi in vata multor probleme din viata.

Deci important e sa ne traim viata la maxim cat putem, sa ne ferim de rele cat putem, sa nu ne credem mari si tari, si asa mai departe.

| SilentRain a răspuns:

90% sunt falși
Sa nu ai încredere oarbă în nimic și nimeni
Sa îți definești singur viața, nu gura lumii

| mentholinks a răspuns:

Am inteles ca nu poti face o femeie sa te iubeasca.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sunt multi prosti, dar n-avem ce face, ca santem in democratie si vorba lui Lapusneanu "Prosti, dar multi!" si toti au dreptul la vot.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare persoană e UNICĂ. Fiecare persoană se ghidează după ceva sau cineva în viață.Eu am înțeles și am observat că dacă ești sincer și direct nu ai nimic de pierdut, ci doar de câștigat.Iar cine mă crede bine, cine nu iarăși bine.Am mai învățat că prin conversație poți cunoaște omul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul trece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În final, merită să fii sincer. Măcar cu tine.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Că nu e nevoie să fii bătrân ca să înțelegi unele chestii, gen oamenii de 60-70 de ani oferă sfaturi simple și adevărate pe care unii le privesc de parcă ar fi lucruri imposibil de știut la tinerețe.

| Onisim10 a răspuns:

Că nu trebuie să ai încredere în oameni mai mult decât în tine.