| Dismally a întrebat:

Care credeti ca sunt avantajele si dezavantajele de a fi fata/baiat? happy

67 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dezavantaje la ele - batute, violate, salarii mici, discriminare.
Avantaje - agata usor barbatii, oricand poate sa faca sex, daca arata bine poate calatorii mult, prostitutie inclusiv

Dezavantaje la indivizi - agata greu, e competenta pentru a gasi ceva sex ocazional relatie aproape imposibil, multi sant respinsi de femei pe motiv ca sant de treaba sau plictisitori (ei incercand sa fie de treaba)
Avantaje - o cariera de succes aduce profit substantial, o masina scumpa il ajuta sa agate mai multe femei, daca merge la sala arata mai bine si e invidiat, poate sa isi faca viata buna daca are casa faina masina de nota 10 si un fizic perfect.

| Invictusman a răspuns:

Daca un băiat e frumos și inteligent nu prea vad sa aibă dezavantaj, dar dava e timid rău, pudic e catastrofal, mai ales dacă e predispus bolilor psihice, moștenite de la părinți.
Fetele sunt sexul frumos asa ca și daca sunt proaste tot au cerere de la mulți băieți. Dezavantajul lor ele le cunosc, nu se pot impune fizic în fata unui băiat puternic, și problemele lor pe care tot ele le cunosc, ma refer la perioadele lor de menstruație, unele am văzut ca se plâng de dureri de burta după ce întrețin o partida sexuala, naibii știe, în rest nu vad dezavantaje multe, dacă sunt frumoase și inteligente domina lumea, evident dacă au și caracter, își fac fast prieteni în orice moment daca sunt sociabile.
Unul asa ca mine timid și tăcut, depresiv nici moartea în vacanta nu îl cauta, nu am mai primit de la nașterea lui Iisus în mesaj pe Facebook sau pe telefon de la o tipa de când depresia ma prăbușit și am luat în greutate.
Deci sunt relativ avantaje și dezavantaje și într-o categorie și în cealaltă.
Mie de exemplu nu îmi place sa ma barbieresc, îmi creste într-un mod uluitor de fast barbă, nu știu dacă e de la stres sau genetic.
Bărbații sunt mai predispuși chelirii decât femeile și femeile sunt mai predispuse bolilor autoimune decât bărbații.

| Drimmero a răspuns:

Avantaje la baieti/barbati: N-avem menstruatie, problemele hormonale sunt mai rare la noi fata de fete, societatea parca e mai blanda cu noi.
Dezavantaje: Trebuie sa fim stalpii familiei, deci de obicei trebuie sa ducem greul, daca n-avem sustinere e mai greu dar ne descurcam, nu trebuie sa ne aratam emotiile, trebuie mereu sa aratam putere oricat de nasol e momentul, daca arati slabiciune esti judecat pentru asta, asa in mare nu prea avem multe dezavantaje, pot sa adaug ca apare chelia mai repede la noi si burta : D.
Avantaje la femele: Daca-s frumoase au totul.
Dezavantaje: Probleme hormonale, sunt mai judecate de obicei si cam atat imi vin in minte.

| Dismally explică (pentru mgtow):

Salariile sunt la fel, indiferent daca esti barbat sau femeie. Masina, oricat de scumpa ar fi nu te ajuta la "agatat", caracterul e mult mai important happy

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Pai daca nu ai primit mesaje poate ar fi cazul sa trimiti tu, nu crezi? big grin

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Si daca nu-s frumoase? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Dismally):

Acolo s-a terminat smecheria; p

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Nu mai am încredere în mine, trebuie sa slăbesc mai întai, apoi o sa le trimit și mesaj. Putine persoane cunosc mecanisme unei depresii grave, în ideea ca îți ia toată motivația și ambiția, voința, energia. De 17 ani sunt captiv în iad și lupt cu aceasta boala terifianta. Trebuie sa îmi găsesc un Target, un scop și sa îmi recapat încrederea în mine. Îți pot spune ca depresia e atâta de grava încât cancerul pare pepsi pe lângă "ea", de la cancer mori, scapi de suferință xde la depresie nu poți trai și nici muri când îți dorești.
Lumea și-o cam dat seama de când am anxietate ca am ceva la mansarda și nu știu cine o sa stea cu unul ce are fobie sociala, sunt prea multe prejudecăți, stigmatizare, mentalitatea unora au rămas ca în anii 70.
Sincer sa îți spun nu am văzut nici o fata frumoasa care sa ma impresioneze, parca sunt clonate nu știu, nu sunt asa de wow multe fete, dacă își dau 'vopseaua' jos zici ca au felia în construcții, ca le-o lovit tornada. Sunt foarte pretențios când vine vorba de fete.
Mie îmi plac mult blondele cu ochi albaștri sau verzi dar nu sunt la tot coltul, și eu mai mult stau în casa de când prietenii m-au trădat.
Am făcut o psihanaliza și lumea e influentata și i-au decizii superficiale fiind influentati de anturaj, vecini, prieteni familie, nu aleg uneori ca asa simt ci pentru a nu fi judecate.,, Efectul turmei " își spune cuvantul și și-o pus bini di tot amprenta asupra multor persoane. Mie mi lehamite de mentalitatea romanilor, ți-o spun cu toată sinceritatea! Nu generalizez, ar fi și absurd! Dar oameni valoroși eu nu am întâlnit în aceasta viata care sunt ele însăși și nu poarta n măști. big grin

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Am fost si eu in depresie grava vreo 10 ani dar mi-am revenit, deci se poate happy

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Înseamnă că ești antihristul laughing
Ma bucur sincer pentru tine happy
Eu îți prezentam nivelul de inteligenta a persoanelor mediocre, prea ușor de influențat, din păcate nr lor e exploziv și interminabil.
Îți pot da mii de exemple dar dacă ești smart îți dai seama ca ce am mentionat mai sus reflecta realitatea, nu în întregime e adevărat dar nu e greu sa îți dai seama cum o ajuns societatea.

| Dismally explică (pentru Invictusman):

Nu, Antihristul mi-a fost discipol big grin Nu trebuie sa-ti bati capul cu persoanele mediocre, lasa-le in prostia lor. Pentru tine trebuie sa lupti sa iesi din starea asta, ceilalti nu conteaza.

| Invictusman a răspuns (pentru Dismally):

Ai perfecta dreptate. happy

| mgtow a răspuns (pentru Dismally):

Ajuta la materialiste, sant multe tari europene unde femeia are salariu mai mic fata de barbat. Avand caracter nu ai de castigat multe alearga dupa aia fara creier in cap. Omul bun in viata pierde, dar castiga pe alra parte financiar material daca nu.i iese cu familia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce pui întrebări așa banale
Poți mai mult

| Catrice a răspuns:

Mai mișto sa fii băiat

| CassiusAlexander a răspuns:

Nu știu ce să zic, avantajele și dezavantajele depind mai mult de persoană în sine. De exemplu poți spune Care sunt avantajele/dezavantajele de a fi ambițios? Iar ambițioși pot fi și băieții și fetele.

Ce pot spune ca dezavantaje la fete sunt desigur menstruația, problemele hormonale, durerea de la naștere și discriminearea, inegalitatea.
La bărbați dezavantajele sunt că stau mereu cu frica de a nu fi ciudați sau nepotriviți la adresa femeilor. Eu personal nu imbratisez cam pe nimeni, evit sa merg in aceeasi directie cu cineva ca sa nu para ca o urmaresc, ma scarbesc toate povestile astea cu violatori si nu vrea sa fiu nici macar 1% ca unul, ma dezgusta. Și ar mai fi ca esti luat in râs daca ai sentimente. Iar barbatii homosexuali sunt judecati mai rău decât femeile.

Avantajele sunt la fiecare opusul dezavantajelor celuilalt, plus cele care depind de personalitatea fiecaruia.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Avantaj să fi bărbat.Dezavantaj să fi femeie, dar asta doar datorită faptului că nu prea mai există bărbați adevărați. Bărbații uită că fără femei nu ar exista.Prin ele venim noi pe pământ.

| Dismally explică (pentru mgtow):

Salariu este acelasi mai ales in tarile europene, poate diferi daca sunt functii sau firme diferite.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

Intrebarile sunt doar intrebari, pot parea banale sau profunde in functie de persoana care le citeste big grin

| Dismally explică (pentru Catrice):

Pai de ce? happy

| Dismally explică (pentru CassiusAlexander):

Discriminarea si inegalitatea femeilor cred ca au fost depasite in tarile civilizate happy

| Dismally explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Si ce inseamna pentru tine un barbat adevarat? happy

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Dismally):

În mare parte, dar nu complet. E mult mai bine decât înainte, dar nu e chiar cum trebuie.

| Dismally explică (pentru CassiusAlexander):

Pai care sunt problemele care au ramas?

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Dismally):

O femeie nu iese pe stradă noaptea cu aceeași nepăsare cu care poate ieși un bărbat. Sunt mult mai multe violuri la adresa femeilor decât bărbaților. În unele țări au salarii mai mici, dar în România nu prea se aplică. Și na, mai sunt și lucruri nescrise de genul "Ești fată, nu ai tu ce căuta la volan/inginerie/tâmplărie" etc., stereotipuri.

| Catrice a răspuns (pentru Dismally):

Nu tu ciclu, nu tu dureri de spate de la sâni, nu tu hartuire de la șefi, care prefera bărbații in functii importante (o făcut mai demult unii o cercetare un test nu mai știu ce era și asta o reieșit), te fu cat și cum vrei fără sa te temi de puradei...

| Dismally explică (pentru CassiusAlexander):

Asta nu are legatura cu discriminarea la adresa femeilor, poti avea probleme si ca barbat daca meri in locuri nepotrivite la ore nepotrivite. Salariile sunt egale in toate tarile civilizate, salariu este in functie de profesie si de orele lucrate nu de gen.

| Dismally explică (pentru Catrice):

Dureri de spate mai ai si ca barbat, nu de la sani ce-i drept big grin

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Dismally):

Ba are foarte mare legătură. Află că tocmai țările civilizate ex Olanda, Anglia stau prost la diferențele de salarii intre genuri.

| Dismally explică (pentru CassiusAlexander):

De unde ai tras concluzia asta? happy