| GolopențaAdrian a întrebat:

Care din punctul vostru de vedere e tara cea mai frumoasa din lume?

47 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Italia și Elveția

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca nu le-am vazut pe toate. Din ce am vazut pana acum cred ca Italia. Are de toate

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Sa stii ca se poate dar de ce altele sunt mai vizitate?

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Inseamna ca sunteti o persoana care a calatorit in mai multe tari.

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Sa fi vazut vreo 20

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Eu niciuna deci mai am pana acolo

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Cultural nu cred ca se compara nici o tara cu Italia, in special Roma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Punctul meu de vedere este locul de unde am văzut lumea și am trăit 74 de ani. Frumusetea nu este doar o abstracție ea trebuie trăită. România.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu, nu le stiu pe toate.
Dar din ce stiu... Japonia? big grin

| Freya1 a răspuns:

America si Elvetia.

| GolopențaAdrian explică (pentru Freya1):

Da si astea.America e masiva si clar ai ce sa vezi iar Elvetia e mica dar are muntii Alpii si e o tara foarte bogata

| Freya1 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Am ales astea doua pentru ca optez intre "oras si sat" big grin.
Imi place natura si peisajul pe care îl ilustrează Elvetia, dar in acelaș timp ador cumva si agitatia americană.

| GolopențaAdrian explică (pentru Freya1):

Da sunt 2 lucruri diferite

| Wr3nch a răspuns:

Norvegia.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Da aici fiordurile ar fi ceva mai deosebit in rest nu mare lucru

| GolopențaAdrian explică (pentru GolopențaAdrian):

Acolo de fapt

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nah. Oamenii is de treaba si nu se baga in seama ca romanii. Sistemul social e net superior, muncesti mult dar daca ai o problema se rezolva usor.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Da poate de asta e asa apreciata

| Frank51 a răspuns:

Intreaba-l pe catalin(backpackyourlife) sau pe catalin v2(scarlatescu) care s-au plimbat in minim 30 de tari, aici nu vei gasi un raspuns relevant.

| GolopențaAdrian explică (pentru Frank51):

Ok! Mersi de sugestie

| Sofer a răspuns:

Santorini

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania, sa nu uitam ce ne invata Uzzi de la trupa B.U.G. Mafia si anume "O f+u+t pe mata, te fac, te fac ADEVARAT, frate"

| Werrich a răspuns:

Eu consider că India.

| GolopențaAdrian explică (pentru Werrich):

Cam greu de crezut

| Werrich a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Auroville, orasel in India:
https://www.capital.ro/......ligie.html

| GolopențaAdrian explică (pentru Werrich):

Da dar nu poti neaparat numa din cauza orasului sa zici ca India este

| Werrich a răspuns:

Am vizitat Franta, Austria, Italia, Germania, Elvetia, Polonia, Ungaria si Bulgaria, as alege Polonia daca as cunoaste limba.

| StrongHeart a răspuns:

Daca ar fi sa aleg o tara as alege Grecia, singura tara pe care am reusit s-o vizitez.
Elvetia e si ea frumoasa.

| GolopențaAdrian explică (pentru StrongHeart):

Eu nu am vizitat niciuna deci greu sa imi dau cu parerea

| StrongHeart a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Intrebarea ta se refera la o tara de vizitat sau sa stai permanent acolo?
De vizitat sunt insule prin Caraibe sau sudul Pacificului, daca vrei ocean si chestii, dar de stat permanent as alege alta tara cred.
Sudul Frantei iar am auzit ca e frumos, Italia, Spania toate sunt frumoase, bani sa ai sa vizitezi laughing

| GolopențaAdrian explică (pentru StrongHeart):

Da de vizitat si daca ai sta si in permanenta

| StrongHeart a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

De vizitat sunt multe locuri frumoase,pana si prin Africa m-as duce daca mi-ar permite buzunarul.
Daca alegi sa stai permanent intr-o tara, sincer, cred ca conteaza mult si sa te regasesti, sa simti ca aparti acelui loc, de aia am spus Grecia ca sunt fratii nostri din Balcani sau Italia, tara apropiata cultural de noi.Nu as alege niciodata sa stau permanent intr-o tara din Asia sau Africa, America de Sud, cu foarte putine exceptii, pentru ca probabil as da de o cultura foarte ciudata, o limba ciudata, oameni ciudati si nu ar fi ok.Altii se adapteaza mai usor.
Tot prin Europa m-as simti acasa, Grecia, Italia, chiar si Franta.Una din astea trei.Probabil si Anglia ar fi fost o optiune daca nu ar asocia oamenii de acolo cuvantul romanian cu gypsy sau immigrant.

| GolopențaAdrian explică (pentru StrongHeart):

In Italia este si cea mai mare diaspora dar si in astealalte tari ca Germania, Spania si Franta deoarece limba se trage din latina si seamana cu romana

| Superior a răspuns:

Romania. Aici m-am nascut, aici mor.

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

Si eu tot aici si cred ca tot aici voi si muri

| GolopențaAdrian explică:

Cred ca glumesti

| tup3u a răspuns:

Dintre țările care le-am văzut cu ochii mei :Franța, dintre țarile care le-am văzut în poze și video :Hawaii

| HelloImJosephine a răspuns:

Rusia?

| GolopențaAdrian explică (pentru HelloImJosephine):

Cu ce?

| HelloImJosephine a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Rusia e superba, are de toate. Ador cultura si limba.

| GolopențaAdrian explică (pentru HelloImJosephine):

O avea dar nu cred ca chiar atatea si limba e grea si cultura e veche

| HelloImJosephine a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu e grea deloc. Si cultura noastra e,, veche''

| GolopențaAdrian explică (pentru HelloImJosephine):

Poate de vorbit dar de scris e alt alfabet si pe langa asta daca iti place limba clar ca o inveti mai rapid ca altii care nu ii intereseaza

| HelloImJosephine a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Alfabetul il inveti intr-o zi laughing si in cateva saptamani devine natural sa l citesti, nu i greu deloc.

| Potirniche_Andreea_1999 a răspuns:

Eu zic Estonia. Am locuit acolo timp de 2 ani si am iubit fiecare clipa. Ca turist mi-a placut Olanda. Desi nu am vizitat toate tarile pot spune ca am vizitat destule. Din ceea ce nu am vizitat dar cred ca mi-ar placea ar fi: Japonia, Coreea de Sud, Islanda, Noua Zeelanda si Irlanda.

| GolopențaAdrian explică (pentru Potirniche_Andreea_1999):

Estonia e intr-adevar cel mai dezvoltat stat baltic dar nu prea iasa in evidenta atata