| KoreaJapan a întrebat:

Care din voi, fanii anime, ati invatat limba japoneza (cateva cuvinte acolo) urmarind anime-uri? Si cate cuvinte si expresii stiti in total? Eu una am in total circa 600, caci notez pe un caietel special cate un cuvant nou aparut mai des in anime(adica care imi intra la cap). Daca mai sunt astfel de persoane, le rog sa imi dea mesaj cu id-urile lor!

Răspuns Câştigător
| YuukiYou a răspuns:

Am retinut cateva cuvinte din anime-uri, dar eu fac si cursuri de japoneza (Centrul Musashino- Brasov) :X:X:X
ai id meu big grin

5 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

Eu ador cuvantul arigatou-multumesc big grin In Death Note l'am auzit de cateva zeci de ori.

| YuukiYou a răspuns:

Si se scrie ohayou nu ohaio big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu un cuvant ohaio-buna dimineata

| Buburuzzza a răspuns:

Normal! sory_little_angel@yahoo.com

| rosian22 a răspuns:

Mie imi place cuvantul Nakama - camarazi.Ai id meu big grin (rosian_mihai22)