| selenem97 a întrebat:

Care dintre cele două meserii este de viitor: biolog medical sau inginer chimist(produse cosmetice sau farmaceutice)? Din punct de vedere financiar care care îți oferă mai multe beneficii?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inginer chimist

| oglindasultanului a răspuns:

Castigul financiar depinde intotdeauna de locul in care lucrezi. Intrebarea nu informeaza daca esti vreun adolescent care planuiesti sa dai la facultate intr-o tara mai dezvoltata. Eu sunt familiarizata cu domeniul "futuristic" sa-ti zic ca se vorbeste despre "inginerie biologica". Daca nu erau atatea boli nu era diatamai chestia sa fi "medic", de asta sunt "medicii" f cautati, si chimisti nu.

| selenem97 explică (pentru oglindasultanului):

Vreau sa merg la o facultate din Romania. In cazul de fata as vrea sa fiu inginer chimist sau biolog medical, dar nu stiu in care dintre cele doua meserii se castiga mai bine.