| anonim_4396 a întrebat:

Care meserie este mai bună: inginer chimist (chimie organică: produse cosmetice sau farmaceutice) sau biolog medical?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai bună ca să ce? Pentru ce?

| selenem97 a răspuns (pentru sadrian46):

Care este de viitor? Care este mai avantajoasă din punct de vedere financiar?

| sadrian46 a răspuns (pentru selenem97):

1. Ambele sunt de viitor. 2. Biolog.

| RxTx a răspuns:

Chimist că faci bere vinuri prăjituri pafurmuri fumuri mă care falsa pe la toate fabricile astea care ar vrea să iasă car mai ieftin cu putință cu profit maxim
Chimist ori sa faci tot ce vrei tu pe lumea asta și medicamente
Și otrăvuri și leacuri și cizme și cabluri și oteluri
Că și chimist nu te oprește nimeni sa faci cercetare și în biologie anatomie tot ce vrei tu că și creierul și pancreasul și ficusul și mentă tot chimie conțin și tu poți să cercetezi sa faci sa inventezi că și chimist tot ce îți cere clientul

Daca eu am nevoie sa de o substanță sa nu mai mă sperii când văd controlorii pe autobuz pe tine nu te oprește nimeni sa îmi fabrici special pentru mine o carmă mai bună

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Inginer chimist deoarece cred că primesti mai mult bani