| Andre a întrebat:

Care dintre voi are piercing? Cand l-ati facut v-a durut? In ce loc il aveti? Pentru cele mai multee detalii DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Kittynika a răspuns:

Eu am piercing in buric.
Mi l-am facut acum mai bine de un an, m-am dus la spital la chirurgie si mi l-a facut doctorul. M-a anesteziat si nu am simtit nimic. Dupa o jumatate de ora cand a trecut anestezia ma durea f putin, ca o presiune.Il dezinfectam cu spirt pe un betisor cu vata dadeam pe el si in jurul lui, sau apa cu sare care ajuta mult la vindecare.Cateva luni o sa curga un puroi pana se vindeca de tot.
Daca nu este bazait si scos pana se vindeca, cu toate ca e bine sa-l misty dar nu in primele zile, si sa nu faci baie, doar dus...altfel se infecteaza.
Si o prietena si-a facut singura piercing in buza, tot cu anestezie, xilina, si-l dezinfecta cu sprit...nu are nici o problema.big grin

4 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Dar caty ani ai?
Daca nu te lasa mama incearca in nas, cel cu magnet, ca mai is.sau un stras lipit.si mai tarziu sa iti faci si piercingul, cand o sa ai mai multa libertatebig grin

| Kittynika a răspuns:

Eu aveam 16 cand mi l-am facut, i-am zis doar la maica mea ca taikamiu nu prea ii de acord, nici macar nu am batut apropo laughing.
Dar si la scoala am vazut ca profii nu prea agreeaza piercingurile la vedere, si ii pune sa si le scoata.Si asa decat sa tot il scoty si sa-l bagi iar dupa ore, nu-i bine.
Stay linistita o fi zis ea ca la 18 ani, asa imy ziceau si a mei cand eram mai mica de unele lucruri, la 18 anilaughing. cu timpul isi schimba si ei gandirea, prind incredere in tine te lasa mai libera pe masura ce cresti.
Acuma nu stiu cum o sa faci u cu piercingul tau, daca ti-l faci sau nu. dar eu te sfatuiesc sa mai astepti.Si unde am fost eu sa mi-l fac mi-a zis sa am 18 ani dar eram cu maica mea si mi l-a facut.
In alte parti il fac fara parinti daca ai 16 ani impliniti.

| Andre explică:

Da eu vreau in nas nu stiu cum sa o conving pe mama daca pot sa imi fac. nu vrea nikaieri decat in ureche sh acolo maxim 3 ca a zis daca o sa imi pun pierce unde vreau peste cateva luni o sa ma sh droghez.asa ca nu stiu cum sa o conving. thinking

| Andre explică:

A zis ca la 18 ani da frateeeee atunci nici nu o sa imi existe eu am 12 ani jumatee sh a zis ca in ureche da ce dracu ce aare in ureche si nu are in nas daca ar fi sa se infecteze s-a infecta peste tot nu doar in nas... da ea nu intelege:@