| MissAvocado a întrebat:

As dori sa imi fac un piercing in cartilajul de la ureche si as dori sa stiu mai multe despre asta din experientele voastre. A fost facut cu pistol? V-a durut cand vi l-ati facut? In cat timp vi s-a vindecat? Daca scoti pierceul si nu il mai pui la loc se vede gaura? si alte detalii daca aveti ceva de povestit. Este usor sa il intreti? (curatat, dezinfectat) Ati avut ceva probleme? Funda + voturihappy

1 răspuns:
| Christchen a răspuns:

Am avut acum 2 ani piercing in cartilajul de la ureche si sincer sa fiu l-am dat cu branula, in legatura cu durerea nu este mare chestie atunci pe moment simti putin mai tare dar dupa o sa iti amorteasca si nu o sa mai ai problema, sfatul meu ca dupa ce il dai sa nu cumva sa tot umblii la el pentru ca se poate infecta si pot aparea complicatii.Asa ca dupa ce l-ai dat nu umbla la el timp de 1 luna adica nu il misca si nu pune mana prin jurul lui.
Daca il scoti bineinteles ca se va astupa si gaura dar mai greu.