| Traficantadecorcodushe a întrebat:

Care dintre voi sunteti mari romantici?batting eyelashes Ce impresie va lasa poezia Dorinta de Mihai Eminescu?big grin

6 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu. Cand merita una sa fiu romantic si cand nu sunt sadic.

| Sara a răspuns:

Hmmm. stai sa o citesc si iti zic. Sper sa nu fie tema, ca ma atac laughing

| Marry:X a răspuns:

Buna. Sincer mie nu mi s-a parut nu stiu ce mare poveste de dragoste. Pur si simplu Eminescu isi imagina cum ar fi dca ar veni cea iubita la elwinking... Vise... Dar are acolo niste versuri faine„buzele tale dulci"... In fine... Pa pa:*

| denisa_2911 a răspuns:

Faina poezia ce sa zic...

| b3bita a răspuns:

Este foarte frumoasa... am studiato anul trecut la scoala ...cred ca si acum o mai stiu laughing... da... o stiu tongue... foarte frumoase toate poeziile lui

| xxx_3187 a răspuns:

Nu mai cititi poezi... incercati sa cititi si voi ceva mai frumos... romane. din astea... dn poezie s-a nascut emo