| anonim_4396 a întrebat:

Care e citatul care va caracterizeaza?

Răspuns Câştigător
| ɴιcoleтα a răspuns:

"Nimeni nu pierde pe nimeni, pentru că nimeni nu posedă pe nimeni. Asta e adevărata experienţă a libertăţii: să ai lucrul cel mai important din lume, fără a-l poseda."

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Respectă ca să fi respectat!
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

"Iubirea este îndelung răbdătoare, iubirea este binevoitoare, nu este invidioasă, iubirea nu se laudă, nu se mândreşte. Ea nu se poartă necuviincios, nu caută ale sale, nu se mânie, nu ţine cont de rău. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suportă, toate le crede, toate le speră, toate le îndură. Iubirea nu încetează niciodată"

| TheStory a răspuns:

Be the change you want to see in the world.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mă plimb pe un hol rece şi îmi este frică.
Aşa este viaţa ce pe unii greu pică, iar pe alţii îi ridică.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am un citat care ma caracterizeaza (nici nu vad cum m-as putea caracteriza atat de succint), dar iti pot da cateva pe care le-am gasit de curand si mi-au placut:
"Un pont bun pentru golf, încearcă să lovești ușor și bine și prefă-te că nu contează. Apropo, e valabil și în viață." - Donald Trump

"Semeni o faptă, culegi un obicei; semeni un obicei, culegi un caracter; semeni un caracter, culegi un destin." – Dalai Lama

"Ceea ce vrem să facem, s-o facem atunci când vrem; pentru că acest "vrem" se schimbă şi are scăderi şi amânări." – William Shakespeare

"Toate necazurile pe care le-am avut, toate supărările şi obstacolele m-au întărit… Poate nu-ţi dai seama atunci când ţi se intamplă, dar să ţi se întoarcă spatele poate fi cel mai bun lucru pentru tine." - Walt Disney

"Fii realist, dorește-ți mereu imposibilul." – Paulo Coelho

"Cand mi-am dat seama ca totul depinde de mine, m-am linistit" M.Gandhi

| blueheart a răspuns:

"Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine. "
Gabriel Jose Garcia Marquez

| CichasEmo a răspuns:

''A fi sau a nu fi? Aceasta este intrebarea.''

| Peeetro a răspuns:

Nu sunt eu nebuna, va cretei voi prea sanatosi! laughing