| madagascar a întrebat:

Care e dovada suprema de iubire pentru voi?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca dovada suprema a iubirii este SACRIFICIUL... un exemplu ni l-a dat chiar Dumnezeu in iubirea Sa fata de oamenii, atunci cand si-a jertfit singurul fiu.

2 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Iubirea este un sentiment frumos, poate chiar cel mai frumos sentiment pe care il cunoaste omul. Este dovada suprema a lipsei de egoism. Atunci cand iubim daruim celui de langa noi tot ceea ce putem darui.
Lumea este o iluzie care ne poate da dovada iubirii, doar in masura in care ne iubim noi. Cautarea dovezii dintr-o pozitie a lipsei de iubire va conduce la rezultate dezamagitoare. In schimb, am putea sa cautam iubirea din locul profund si vesnic al iubirii neconditionate din noi insine. Si, atunci, lumea nu ar avea de ales decat sa ne reflecte iubirea inapoi!

| MM a răspuns:

Sacrificiul