| anonim_4396 a întrebat:

Care e motivul sau motivele pentru care anumiti useri au conturi multiple pe TPU?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Probabil au prea multe de spus si nu le ajunge un singur cont happy Ori au personalitate multipla big grin

| Mosotti a răspuns:

Au probleme la cap, dubla personalitate si altele de genul.
Altfel e nonsens sa ai mai multe conturi, nu ajuta la nimic.

Ca ce mi-e ca raspund de la asta, sau de la alt cont, ca tot ala sunt, si tot aia cam raspund, ce rost are sa raspund de pe altul?
Sau daca vreau sa raspund altceva, raspund altceva tot de la contul asta, si gata.

| Mosotti a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai la punctul 1 poate sa faca sa aiba cine sa-i raspunda ca scoate ignore, deci asta pica.
Punctul 2 e corect, dar asta poate fi un motiv, ca sa poata raspunde la intrebarile celor ce l-au ignorat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pai de asta ma intreb si eu, ca ce rost ar avea sa iti faci multe conturi, poate numai daca urmaresti un scop rau, sau si bun?
Meseria veche de troll de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

La punctul 1 mai exista si varianta ca sa iti dea si el ignor imediat dupa ce l-ai ignorat tu, si atunci nu mai pui problema ca il scoti de la ignor, pentru ca pe partea cealalalta trebuie sa iti dea si el stop la ignore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Si daca sunt ignorati ce?
Chiar si daca au ignorat, parteneriatul lor s-a incheiat, s-a dus pe apa sambetei, ori nu moare nimeni pe uscat.
Eu de asta nu dau ignore, ca nu vreau sa rup astfel de legaturi si apoi sa imi para rau mai tarziu.

| Invictusman a răspuns:

Își dau voturi singuri de pe celalalte conturi sau chiar funde.
Dar sunt și alte cauze pe care doar ei le cunosc.
Oricum aici zici ca e spitalu 9 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Prima afirmatie e mai mult o ironie la adresa persoanelor care le place sa se multiplice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Invictusman):

Sa vezi la categoria religie, e tambalau mare. )))

Religia e impartita in mai multe secte, insectele se bat intre ele si ateii fac liniste.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect spus aici, eu nu am inteles de ce se mai se da ignore, ca cine vrea sa scrie cuiva, sau la o intrebare tot va scrie daca vrea cumva.

| Invictusman a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai majoritatea de aici sunt atei, superioritate numerica. Nu prea urmăresc aceasta categorie sincer happy în realitate cred ca s-ar bate cu poșetele mulți de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

La fel de corect.

| SociopatuI a răspuns:

Intreaba-l pe psihopatul ala care posteaza intrebari cu emojiuri multe si isi raspunde singur de pe alte conturi. laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru SociopatuI):

))) Eu rad cu tine dar omul asta daca nu se preface e de plans, asta mai inseamna si stima de sine scazuta, TPM si, e de mers la psiholog ori psihiatrie.

| gritt a răspuns:

Amuzament.

| gritt a răspuns (pentru Mosotti):

De ce minti, Alinuto?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, insa ignore nu are sens, ca daca da de unu care n-are ce face, il terorizeaza pe ala de i-a dat ignore, pai nu stiu eu de pe alte forumuri? Plecau singuri dupa ce ignoratul isi facea n usere (banarea era iar un nonsens ca venea cu alt user) si il zapacea si pe topice si pe privat, de si-a blestemat zilele ala ca a dat ignore.
Bineinteles ca acel ignore era dat cam aiurea, iar celuilalt nu i-a convenit.

Deci n-are sens nici sa faci usere mai multe sa postezi, nici sa dai ignore.
Mie cand nu-mi convine cineva nu-l mai bag in seama si atat, nimic altceva.

| Mosotti a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am fost moderator pe un forum si stiu cum e, multi dadeau ignore aiurea, urmaream discutiile si asa era, desi ala nu zicea nimic aiurea, nu insulta, nu injura, lua ignore pur si simplu.

Dupa aia cand il intrebam de ce a dat ignore, raspundeau ca prostii de ex "asa".
Nu putea sa zica "am dat ignore de prost ce sunt, ca motive n-am".
Si mai incalcam regulile uneori si le mai f cate un suspend pentru prostie. Dupa aia nu mai facea, dar faceau altii, si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa isi dea dreptate la propriile raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta ar putea fi motivul principal din spatele multiplicarii, un altul nu gasesc.
Cine stie, poate niste editori vor fi binevoitori si iti vor nominaliza raspunsul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu i-au prins încă adminele.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt blocati de admin si atunci revin cu alt cont, fiindca incalca regulile forumului.
In orice caz, daca sunt gasiti cu mai multe conturi, sunt toate blocate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Scenariul numarul 1.
Contul respectiv a fost suspendat pe termen LIMITAT. Poate sa raspunda, dar numarul de raspunsuri este de maxim 5.Iar respectivul simte nevoiea de ajuta.
Scenariul numarul 2
X este ignorat de Y, Atunci X isi face alt cont pentru a lua legatura cu Y.
Scenariul numarul 3
x-lescu nu prea primeste raspunsuri pe intrebarile lui.SI si atunci isi mai face 2-3-4 conturi, isi raspunde singur si mai da si funde.
Mai aveam o categorie din randul celor suspendati pe termen nelimitat (incalcari grave) dar isi mai face enspe mii de conturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Îți mulțumesc că ai clarificat acest lucru, fatamuntilor. happy