| troleibuz a întrebat:

De ce sunt unii de aici obsedati de conturi multiple?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ca sa isi tina singuri isonul, ca si cainii care se ling la biplaughing

| LPCTSTR a răspuns:

Cicaleala.
Iti dai seama cata placere interna ii aduc conturile astea stapanului... este aproape ca un drog.
De exemplu avem un/o terminat(a) de viata care isi face conturi pentru a face spam cu linkuri catre siteuri de dating care practica phishingul la drumul mare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Aceia nu-s persoane, ci roboti, nu fac oamenii conturile alea, ci un om a dat comenzi la calculator sa faca conturi. Si iti zic eu sigur ca nu-i aduce nimic, nici un vizitator, decat multe clickuri date din greseala. Of si exact ce nu trebuie sa fie acolo, ochii copiiilor. Reclama nu obtine nimeni prin spam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar am ceva lung sa iti spun.
Aveam si eu perioada aia fiind adolescenta, uite lumea reala se comporta urat si nu ai prieteni, te ia in ras la orice zici si arunca cu insulte pe saracia in care arati. Atunci faci un cont fals pe internet, incepi o viata de fake, in incercarea de a evita "sa fi recunoscut". Asta nu te ajuta in viata reala, si ajungi la 18 cand vrei sa faci o viata reala si nu poti ca deja se comporta lumea asa, atunci intri in disperarea de a iti face conturi sa iti faci familia virtuala pe care n-o poti avea. Nu neg, am avut perioade diverse. Obsnuiam sa fac conturi ca sa fiu cu "prietenii" mei imaginari.
Si cu vreo 4 ani in urma, am ajuns la perioada aceea cand nu mai ma simteam in stare sa fac asta, am inceput sa realizez ce viata urata am, ce singura sunt. Adica, exact faza aia "daca dz nu a vrut sa-mi dea persoane sa ma inteleg reale, atunci imi fac imaginari, apoi am avut posibilitatea sa-i fac virtuali". Si am ajuns la momentul acela de depresie in care imi dau seama ca nu pot avea "o persoana reala" cu care sa ma inteleg, ca toti anii s-au dus in vis.
Mai este si perioada aia, cand vrei sa faci un cont "tare" si incepi prin a iti face singuri "fani" ca sa arati celorlalti ca ai urmaritori si din alea. Sunt multi carora le pasa mai mult de alte chestii decat ceea ce posteaza, ceea ce posteaza poate fi furat, dar unii se simt datori cand "stie" persoana sau se intelege cu "proprietarul contului" iar un cont pur si simplu pe internet nu atrage atentie, uneori oamenii evita sa fie ei singurii care baga in seama posturi "goale". Si nu,
nu ajungi nicaieri cand oamenii vor sa faca scandal ca "Esti tu x si trebuie sa iti arate ei tie". Desi stai cuminte in banca ta, cum zici ceva, se face zarva ca a zis "vedeta" ceva "urat". Si atunci trebuie sa te ascunzi dupa anonim si sa devii fake cand trebuie sa arati pe "cineva".
Cei care fac asemenea conturi au motive ca : nu le convine sa stea intre straini singuri, nu au cu cine se intelege sau pentru ca n-au ce face, face alt cont sa devina altcineva sa nu-i afecteze contul "cunoscut".
Eu, n-am fost niciodata in perioada sa-mi pese ce fac altii, au ajuns chiar asa sa vina peste mine sa ma oblige sa-i observ. Si nu le-a pasat nici lro de mine rveodata, doar sa se laude sa ma copieze, eu n-aveam cu ce ma lauda si nu suport cand altul face ca mine, mai sunt si foarte galagiosi la orice miscare ma ataca orice oricum as face trebuie sa stea "in treaba", eu cand stiu deja pe altul, evit sa fiu imitatie si lumea e asa nesimtita sa ma dea la o parte sa devina imitatia mea. Am avut perioada aia cand nu aveam cu cine sa vorbesc, decat cu imaginatia mea. Ca nu vor sa vorbeasca, ci sa fie ei deasupra cei tari sa ma calce in picioare exact asa cum au facut atatia ani.
Aici nu stiu ce face lumea, mi-am facut obicei prost sa scriu lucruri care nu trebuia sa le pun aici. Scopu meu pe site asta era sa intreb despre lucruri care le citeam si stiam, sa vad cum vad altii lucrurile alea. Dar cand ma supar incerc sa fac altceva sa ma distrag si cand continua sa ma supere, nu-mi ramane altceva decat sa plang. Dar imi dau seama, ca este un mod in care suntem crescuti intr-o lume de a gandi intr-un fel anume. Fiecare are propriul mod de gandire, si mod de a accepta sau a fi curios. Unii gandesc intr-o ordine care altii nu pot.
Daca persoana are mai mult de 25, sta foarte bine cu energia si sanatatea probabil. Eu m-am consumat inainte de 25, aveam perioada aceea cand tineam minte tot, acum si mie mi se pare ciudat ce super-talente aveam de a ma plimba pe cate 10 conturi sa vorbesc cu mine insami. Nici nu notam conturi-parole, le stiam, erau ale mele, era tot ce aveam, ce-mi eprmtieam sa am intr-o asemenea hald e lume PENIBILA. Si ei erau 10 reali iar eu imi faceam 10 conturi sa am cei 10 prieteni ai mei, viata mea paralela a fost doar un vis.

| troleibuz explică:

Nu am formulat bine.

| troleibuz explică:

Nu trebuie sa fii la fel de lipsit de viata ca sa stai sa urmaresti si sa analizezi cine are anumite conturi? Nu vad diferenta.

| Celcestietot a răspuns (pentru troleibuz):

Nu neapărat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Dar ce analizez eu numele tau de fiecare data cand iti vad raspunsurile. Apropo, si eu mai dadeam cuplu asta de emoticoane candva rolling on the floorlaughing. Dar cand 2 persoane fac ceva identic pe internet, nu inseamna ca clickurile sunt date de aceeasi persoana. Cand are mai multe conturi, vorbeste despre acelasi lucru de pe mai multe conturi si raspunde cu aceeasi "Atitudine". Deci probabil ca domnu tau de 35 e de fapt vreo fetita de 20 prostuata prin manila (filipine), cine stie. Asemenea "atitudini" feminine tinere. Am cunoscut la viata mea barbati este 30, nu se comporta asa, fie vagabonzi sau insurati, decat "donsoarele" arata asemenea "atitudine".

| GirlOnline81 a răspuns:

Tu ești unul dintre cei " obsedați de conturi multiple"?