| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Care e scopul vieții?

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Se zice ca in subconștientul nostru scopurile ar fi supraviețuirea și procrearea. Și dacă ne gândim mai bine chiar așa e. Adică primul lucru la care ne gândim e sa facem tot ce trebuie ca sa putem supraviețui. Apoi ne căutam un partener, astfel încât sa fie potrivit pentru a ne întemeia o familie și a face copii in final. Chiar dacă nu ne dam seama și chiar dacă sunt persoane care traiesc singure (ele totuși nu sunt fericite singure și nu pentru o perioada mare de timp).

| RAY a răspuns:

Sa prețuiești fiecare clipa a vieți

| SilentRain a răspuns:

Dracu' stie, viata nu are scop sau sens
Te nasti, traiesti, mori.

| mentholinks a răspuns:

Ce este viata?

| LePotato a răspuns:

Daca nu stiti nici dumneavoastra la varsta asta...ce sa stiu eu, ma bate rau viata.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sa îți experiență și lecții de viață, sa încerci să faci lucruri pe care strămoșii tăi nu au putut să le facă, sa te reproduci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata nu are nici un scop, tu il faci.

| DorelExpertu a răspuns:

Sa le faci rau dusmanilor.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Cred ca fiecare are un scop :-) diferit