| ShaOfHatred a întrebat:

Care e tipul vostru de muzica preferat? Piesa prefereta? Trupa/cantaretul preferat?

Răspuns Câştigător
| HaukeaKelii a răspuns:

Ascult Marilyn Manson, AC/DC, Fall out boy, Black Veil Brides, MCR, Cinema Bizarre, Queen etc.
Melodia mea preferata din toate timpurile ar fi versiunea lui Marilyn Manson a melodiei Sweet dreams (are made of this) de Eutythmics.

| ShaOfHatred explică (pentru HaukeaKelii):

Oooo,big boys! Respect

| HaukeaKelii a răspuns (pentru ShaOfHatred):

But of course, I grew up with those guys so happy

17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Rock clasic, psihedelic, hard, alternativ, metal
Trupele prefate: Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Dire Staits, Queen, AC/DC, Nirvana, Rolling Stones
Romanesti: Alternosfera, Cargo, Iris, Celelalte Cuvinte, Luna Amara, Coma, Phoenix, Pasarea Colibri
Cantareti: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Gary Moore, Sting

| ShaOfHatred explică (pentru whatevernvm):

We have a lot of good bands here big grin

| AFR81 a răspuns:

Ascult cam orice gen. Melodia mea prefera este Beyonce - Halo. Trupa mea favorita este Bon Jovi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mai multe. Stii cum e. Nu poti sa alegi doar un fen.
dar in special ascult in functie de stare
Rock vechi... (get me out, inagine dragons, LP, adam lambert)
Iar uneori mai ascult si genul dramatic, epic.
Si desigur cand ma intalbesc cu, colegii la o gluma la alea mai se aude o manea laughing
A. si la o populara la o nunta nu pot sa stau jos laughing.
Tu?

| ShaOfHatred explică (pentru DoarBogdan):

Eu,pai in general acult rock: is fericit-rock, is trist-rock'is depresiv-rock.
Ascult mult Rammstein dar ador si Imagine dragons. Vorba ta, cu prieteni, la un majorat se mai aude si o manea sau o lautareasca.

| syd2 a răspuns:

Pe primul loc e clasica. E suprema ascendenta.
Chopin, Bach, Ravel, Rachmaninoff.

Apoi, imi place Lana del Rey si Lady Gaga, dar si rockul asta de-al tau gen rammstain, a propos imi place du hast si ich will.

| deeeaqq a răspuns:

1. Mai mult trap, pop, rap şi rock.
2. https://www.youtube.com/watch?v=fDrTbLXHKu8
https://www.youtube.com/watch?v=c7Kzjg18-dM
3. Trupă? Hm. TDG.

| Deaad a răspuns:

Metal,rap,clasica,jazz.

Metal-Habar nu am,n-am cum sa-ti spun,fiind atat de multe.
Exemple:Gojira, Opeth, Burzum, Metallica, Korn.

Rap-Parazitii si Eminem din partea americanilor.

Clasica-Chopin
Jazz-Miles Davis

| syd a răspuns:

Radiohead, pink floyd, nirvana, sonic youth

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jazz-Nina Simone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica clasica. https://www.youtube.com/watch?v=7H99FM6S8rU. Queen. Frank Sinatra.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Pop-rock, rock, rock alternativ si punk-rock. Ador Green Day, Three Days Grace, Linkin Park, 5 Seconds of Summer, The Cab, AC/DC, Nickelback, Bon Jovi, The Fray și Nirvana.
In rest mai ascult porcarii pop care mai sunt pe la radio dar nu romanesti. Melodiile romanesti de la radio sunt rahaturi.

| Hulk2016 a răspuns:

Nimeni Altu',MCoco, Zmeu' Ninja'
Nimeni Altu' -Numai Una, Dar si povara
Zmeu' Ninja' -Uitam de spiritualitate, cichi ceaca, parfum de oras...
Cedri2k -sfintii inchisorilor happy.