| hypothesis a întrebat:

Care e treaba cu bautura? Am 17 ani si nu am baut alcool niciodata incat sa ma imbat,aproape nu am baut alcool deloc fiind constrans si de practicile religioase. Deci ma puteti lamuri de ce se bea asa mult la patreceri/party-uri, etc? Care este motivatia? Cum ar fi daca nu s-a bea? Si alte lucruri?

Răspuns Câştigător
| Kenya a răspuns:

Supărarea este deseori motivul, suntem triști și credem că dacă ne îmbătăm ne va face să uităm sau pentru unii este pur și simplu obsesie sau vrem pur și simplu să fim interesanți crezând că dacă bem în exces vom fi în centrul atenției. Opinia mea.

1 răspuns:
| KamaSutra a răspuns:

Oamenii vin la petreceri si bea ca sa uite de supararile de acasa, dar cand isi revin, isi dau seama ca nimic nu s-a schimbat si o iau de la capat, de aceea nici nu-ti recomand sa bei, pentru 1. nu e o solutie si 2. iti distrugi organismul