| anonim_4396 a întrebat:

Merg la o petrecere si pana acum nu am mai prea baut, doar Strongbow de 4.5 alcool si nu am avut probleme. Daca beau o bere dupa ce mananc, fara graba, se poate sa ma imbat tare?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Strongbow e 4, 5 și berea e 5 și ceva... deci mare diferență nu e. de la o bere mai ales dacă mănânci n-ai cum să te amețești. și chiar să simți un pic, trece dacă nu mai bei o perioadă

| sierra1 a răspuns:

Degeaba-ți povestim noi aici câte-n lună și stele, dacă e să bei tot bei (intre noi fie vorba că tot nu ne aude nimeni: berea are tot atâta alcool cât strong-ul de care spui)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate să nu, dar începi să te înveți să consumi otravă, doar ca să fii și tu ca ceilalți.

| Cosmin86 a răspuns:

Pai o bere are tot cam 4.5 % alcool laughing
Asa ca n-o sa simti vreo diferenta. Doar ca nu are zahar si e mai sanatoasa.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu te imbeti dintr-atat. Mai ales daca si mananci inainte.

| Hdhdj a răspuns:

Depinde de corpul tau. Masa ta. Greutatea si varsta.