| ColdHeart a întrebat:

Care este acel lucru care chiar te face fericit? (Nu ma refer la un obiect.)

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul. care momentant nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica.

| Anonim820 a răspuns:

Suferinta lui Ray, mu-hahaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se scrie asa ceva aici sa vada toti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La momentul asta: familia, lectura, muzica. Nu mai sunt lucruri materiale care sa ma faca fericit. laughing

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Cred ca asta inseamna maturizare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Nu neaparat...pe tine ce te face fericita?laughing

| danay72 a răspuns:

Spiritualitatea,familia prietenii.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Eu ma fac fericita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Interesant raspuns.

| T0T a răspuns:

Și dacă numai obiectele ne fac fericiți?

| ColdHeart explică (pentru T0T):

Atunci traim in minciuni dar daca sunt minciuni frumoase... e okay.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tu parca erai unul din adeptii materialismului, sper ca nu te confund.

| Drimmero a răspuns:

Incerc cat mai mult posibil sa impart motivele de fericire, in general la mine fericirea e pe parti, nu e un intreg.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eram sau nu eram? laughing Oricum aș fi e bine să îmi pun problema din mai multe puncte de vedere, ca un purtător de cuvânt care nu a fost întrebat de nimeni dacă ar vrea să îi fie purtător de cuvânt.winking Nu am zis că nu sunt, oricum.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Concret, fara ocolisuri,, esti sau nu materialist?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Depinde ce înțelegi tu prin materialist. Sunt conștient de valoarea unor lucruri materiale și o apreciez însă nu m-aș vinde de tot pentru ele sau să le las să îmi controleze complet viața.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E suficient sa te 'vinzi' catusi de putin ca sa ajunga sa-ti controleze viata, iar treptat ajungi sa te vinzi cu totul.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Oamenii slabi fac asta.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

'Slab' e un cuvant mult prea bland pentru a descrie situatia, stie toata lumea ce denumiri au plevele.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sincer nu am nimic cu nimeni atâta timp cât nu face rău altuia. Poate să își taie și gâtul sau să bea insecticid, e ok dacă o face la el acasă.

| VictorFenrir a răspuns:

Muzica,dar nici cu ajutorul ei nu pot spune ca sunt fericit.In principal imi mai schimba putin starea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E de ajuns sa te influenteze pe tine cumva ca sa-ti schimbi parerea, aici e intreaga filosofie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia altora, cand vezi prosti cum isi arata prostia isi induce o stare de fericire divina

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce inseamna pentru tine a fi materialist?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Acel om care pune accent doar pe lucrurile materiale, nu se axeaza si pe lucruri care in viata conteaza mai mult.

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Dar cand iti vezi propria prostie, cat de fericit esti?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar tu pe ce pui accept in viata?

| AndreeaColin a răspuns:

Momentul care pe mine sicer a facee fericita este atunci cand imi petrec clipele impreuna cu familia ea si atunci cand ma joc cu draga mea pisicuta! funda te rog frumos

| RAY a răspuns (pentru ColdHeart):

Eu la intrebarea asta glumeam, nu pot percepe fericirea, adica nu simt fericirea, poate placere cel mult, tu cum simti fericirea?