| ColdHeart a întrebat:

Care este acel lucru care chiar te face fericit? (Nu ma refer la un obiect.)

45 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Sa ies cu persoanele sau cu prietenii cei mai buni in diferite locuri sau diferite calatorii

| Drimmero a răspuns:

Incerc cat mai mult posibil sa impart motivele de fericire, in general la mine fericirea e pe parti, nu e un intreg.

| T0T a răspuns:

Și dacă numai obiectele ne fac fericiți?

| ColdHeart explică (pentru T0T):

Atunci traim in minciuni dar daca sunt minciuni frumoase... e okay.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Tu parca erai unul din adeptii materialismului, sper ca nu te confund.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eram sau nu eram? laughing Oricum aș fi e bine să îmi pun problema din mai multe puncte de vedere, ca un purtător de cuvânt care nu a fost întrebat de nimeni dacă ar vrea să îi fie purtător de cuvânt.winking Nu am zis că nu sunt, oricum.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Concret, fara ocolisuri,, esti sau nu materialist?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Depinde ce înțelegi tu prin materialist. Sunt conștient de valoarea unor lucruri materiale și o apreciez însă nu m-aș vinde de tot pentru ele sau să le las să îmi controleze complet viața.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E suficient sa te 'vinzi' catusi de putin ca sa ajunga sa-ti controleze viata, iar treptat ajungi sa te vinzi cu totul.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Oamenii slabi fac asta.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

'Slab' e un cuvant mult prea bland pentru a descrie situatia, stie toata lumea ce denumiri au plevele.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sincer nu am nimic cu nimeni atâta timp cât nu face rău altuia. Poate să își taie și gâtul sau să bea insecticid, e ok dacă o face la el acasă.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

E de ajuns sa te influenteze pe tine cumva ca sa-ti schimbi parerea, aici e intreaga filosofie.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce inseamna pentru tine a fi materialist?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Acel om care pune accent doar pe lucrurile materiale, nu se axeaza si pe lucruri care in viata conteaza mai mult.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar tu pe ce pui accept in viata?

| danay72 a răspuns:

Spiritualitatea,familia prietenii.

| oprescudorin11 a răspuns:

ARTA, MUZICA, RELIGIA!
Restul sunt 'desertaciuni!".

| GoldenZenith a răspuns:

Cand spune cineva "Termină! Mă scoți din minți!" day dreaming

| syd2 a răspuns:

Yasuo

| FaraNumePls a răspuns:

O zi frumoasă și de primăvară-vară in care adie, din când în când, puțin vântul happy

| CleanHeart a răspuns:

Familia, persoana iubita si catelusii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul. care momentant nu exista!

| CristiB93 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce iti doresti unul? Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se scrie asa ceva aici sa vada toti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La momentul asta: familia, lectura, muzica. Nu mai sunt lucruri materiale care sa ma faca fericit. laughing

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Cred ca asta inseamna maturizare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Nu neaparat...pe tine ce te face fericita?laughing

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Eu ma fac fericita

| anonim_4396 a răspuns (pentru ColdHeart):

Interesant raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia altora, cand vezi prosti cum isi arata prostia isi induce o stare de fericire divina

| ColdHeart explică (pentru anonim_4396):

Dar cand iti vezi propria prostie, cat de fericit esti?

| RAY a răspuns (pentru ColdHeart):

Eu la intrebarea asta glumeam, nu pot percepe fericirea, adica nu simt fericirea, poate placere cel mult, tu cum simti fericirea?

| ColdHeart explică (pentru RAY):

Cam asta inseamna... placere, satisfactie, multumire.

| RAY a răspuns (pentru ColdHeart):

Asa e

| BIoody a răspuns:

Spiritualitatea,Muzica,Adevarul,Pisicile,Iubirea,Faptele bune.

| VictorFenrir a răspuns:

Muzica,dar nici cu ajutorul ei nu pot spune ca sunt fericit.In principal imi mai schimba putin starea.

| georgyanaaa a răspuns:

Familia

| Anonim820 a răspuns:

Suferinta lui Ray, mu-hahaha

| Neagug27 a răspuns:

Lucrurile marunte: familia, o zi insorita, o intalnire cu un vechi prieten, o obiect vestimentar cu valoare sentimentala, o poza cu persoanele dragi demult plecate.

| AndreeaColin a răspuns:

Momentul care pe mine sicer a facee fericita este atunci cand imi petrec clipele impreuna cu familia ea si atunci cand ma joc cu draga mea pisicuta! funda te rog frumos

| AlbertEinsteinman a răspuns:

Fericirea este, in esenta ei, un ideal pur omenesc... De aceea consider mult mai relevanta propria implinire, care poate sa aduca cu sine si ceea ce noi numim,, fericire". Ceea ce pe mine ma face cu adevarat,, fericit" probabil ca pe altii, nu face decat sa-i plictiseasca grozav. Am sa-ti raspund la intrebare adresata intr-un mod simplu si elegant: ->,, Cel mai fericit sunt atunci cand deslusec diverse fractiuni din multitudinea de taine si de legi armonioase care stau la baza acestui vast Univers cvadridimensional, si mai ales atunci cand dobandesc experienta necesara pentru a demonstra cat mai multe din aceste idei stiintifice, cu puterile mele slabe, prin munca si mai ales prin sargunita, intr-o lupta necontenita"

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlbertEinsteinman):

De ce ai pus intre ghilimele raspunsul?laughing
Daca iti apartine, ma bucur ca mai exista si oameni care isi pun astfel de probleme. happy

| Minteuan_Fredy_1996 a răspuns:

Nu pot spune doar unul, asa ca raspund la aceasta intrebare cu familia si prieteni