| NoNameJunior a întrebat:

Care este animalutul vostru preferat? de ce va place acest animal?

Răspuns Câştigător
| Kiddduu a răspuns:

Cainele.este f pufoslove struck frumosh:X
Cel mai bun prieten al omului.
F intelegator:X

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Câinele - cel mai bun prieten al omului.
Este un animal foarte inteligent, devotat şi iubitor.

| PetreConstanta a răspuns:

Cainele

| KyraW a răspuns:

Ursul koala.E foarte cald acolo de unde e el, supravietuieste foarte bine, e foarte dragalas si se descurca cu foarte putin.Plus ca nu prea intalnesti animale atat de mici si dragute care sa fie agatatoare si sa stea toata ziua in pomi.

| SnowBella a răspuns:

Pisica. De ce? Multe dintre amintirile mele din copilarie sunt legate de pisici. Pisica este inteligenta, are personalitate, este tenace si are o atitudine tupeista. Se mandreste cu viclenia ei, in sensul ca stie sa fie dragalasa atunci cand isi doreste ceva. Multi spun "Cainele meu ma iubeste cu adevarat", dar si mai multi declara "Imi iubesc pisica cu adevarat si cred ca si ea ma adora". Traiesc de dragul torsului lor si caldurii pe care ne`o ofera o pisica. Pot fi nostime, jucause, agasante, unele chiar inspaimantatoare. Ador sa le vad jucandu`se, ador giumbuslucurile lor amuzante. Iubesc pisicile! As putea scrie un roman despre ele, dar nu vreau sa te plictisesc... Multa bafta!
---
Forma trupului si temperamentul se potrivesc naturii ei; este dragalasa, sprintena, agera, curata si voluptuoasa, iubeste placerile si cauta mobilele cele mai moi ca sa se odihneasca si ca sa se tolaneasca pe ele- PISICA