| ~AleXa~ a întrebat:

Care este cel mai bun colegiu pentru o fata cu defectiune de auz? Ea merge la scoala normal si e in clasa a 8.Doreste un colegiu cu profesorii buni si copii buni si intelegatori...Nu conteaza ce profil, macar sa fie un colegiu buun! Dau fundita...Va multumesc! :d happy

1 răspuns:
| Yang a răspuns:

Daca "fata respectiva" are o defectiune de auz si poarta aparat auditiv(un caz mai grav) as zice sa continue sa mearga la o scoala normala si nu cele speciale atata timp cat persoana respectiva nu are nimic grav. Daca a mers la o scoala normala pana acum inseamna ca s-a integrat bine, nu trebuie sa te menajezi de pe acum, da copiii sunt rautaciosi dar asta se intampla si daca nu ai nimic, marginalizandu-te dai dreptul celorlalti sa faca acelasi lucru.Parerea mea un colegiu/liceu normal.