| Marii a întrebat:

Care este definitia voastra pentru "ambitie"?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Sa nu te lasi pana nu faci ce iti propui, sa stai nedormit, nemancat, sa faci sacrificii, sa nu renunti sub nicio forma. Asta e ambitie. Si sa nu astepti apoi laudele nimanui, sa te gandesti cat de mandru de tine vei fi dupa ce ai realizat ce ti-ai propus...

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Sora ¨vointei¨ si si singura arma cu care poti bate viata happy

| inna a răspuns:

Perseverenta, optimism si vointa.

| gabitza05 a răspuns:

Sa faci sau sa obtii ceea ce iti doresti chiar daca ai parte de piedici...sa nu renunti pana nu reusestihappy

| Betty18 a răspuns:

M-am uitat asa putin la raspunsuri si am observat ca majoritatea vedeti ambitia ca o calitate. oare eu sunt mai ciudata ca o vad ca un defect?
am cautat si in dictionar sa vad daca e definit ca fiind o calitate sau un defect. uitati-va si voi
ambitie- Dorintă puternică de glorie, de onoruri, de parvenire. Dorintă de a întrece pe altii, A-si pune in pune în gând să facă ceva cu orice pret

succes

| Betty18 a răspuns:

Eu cred ca ambitia nu duce la nimic bun.cu cat castigi mai mult cu atat vrei si mai mult

succes

| adrianhasde a răspuns:

Vointa, puterea de a lupta pentru un ideal si a decide pe cont propriu.

| RappK a răspuns:

Curaj, vitejie, vointza, optimism...toate acestea se pot spune intr-un singur cuvant...AMBITIE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tenacitate si perseverenta.

| biancapoli a răspuns:

Definitia mea pentru ambitie este sa nu te incurci in cea ce faci