| Elena1234456 a întrebat:

Care este diferenta dintre profilele filologie si stiinte sociale?

3 răspunsuri:
| L a răspuns:

La filo se face mai multa latina decat la stiinte, la filo faci mate decat pana in clasa a 10-a, iar la stiinte se face pana in clasa a 12-a.
Cam astea sunt dif, eu sunt la stiinte si imi place f mult.`

| Petronela a răspuns:

Filologie:limba romana si limbi straine:engleza, franceza sau latina Stiinte sociale:limba romana, matematica, istorie, geografie, limba engleza, limba franceza, logica, sociologie, psihologie, economie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie studiezi mai aprofundat limba romana si o limba straina, continui cu aceleasi materii din generala doar ca nu mai faci atatea ore de matematica.
La stiinte sociale studiezi: psihologie, logica, sociologie, economie, filosofie, romana, istorie. etc.